نیاز بیشتر الهام با هوش مصنوعی؟ این را بخوانید!

شاید در این کارت گرافیک، استفاده از معماری آمپر باعث شده است تا قدرت ۳۰۶۰ به مقدار زیادی کم شود. البته در مقایسه با ۳۰۶۰ Ti حدود ۲۶ درصد هستههای GPU و پهنای باند کمتری نیز دارد و عملکرد کلی آن در حد RTX 2070 است. اگر هر بازی را بتوان با رهگیری پرتو و DLSS اجرا کرد، میتوان انتظار داشت که این کارت گرافیک عملکردی مشابه ۳۰۶۰ Ti دارد. همچنین اگر بیخیال رهگیری پرتو و DLSS بشوید، ای ام دی RX 5700 XT گزینه مناسبی برای شماست. با این حال لپ تاپ های MSI معمولا گران قیمت هستند و کیفیت آنها باورنکردنی می باشد چرا که آنها مدام با نوآوری های جدید و قابلیت های شگفت انگیزی همراه هستند که برای گیمرها بسیار محبوب می باشند. ای ام دی تصمیم گرفت که رم گرافیکی ۱۶ گیگابایتی را در نیوی ۲۱ قرار دهد و همین امر باعث میشود که ساخته ۸ گیابایتی انویدیا گزینه بدتری باشد. سیستمهایی که در یک لحظه بین میلیونها پیام به جستجو میپردازند و تصمیم میگیرند که کدام یک واقعی است و کدام باید حذف شود. درحالیکه ۶۸۰۰ عملکردی فوقالعاده و مشابه با این دارد، اما RX 6900 XT با وجود قیمت بیشتر (حدود ۵۰ درصد) عملکرد اندکی بهتر نسبت به ۶۸۰۰ دارد که میتوان گفت ارزش خرید ندارد، البته پیدا کردن آن تقریباً محال است.

قطعات داخلی درون یک کامپیوتر به حفاظت نیاز دارند؛ به همین دلیل استفاده از کیس کامپیوتر بسیار ضروری است. با بررسی سازوکارهای مغز میتوانیم سر از کار سیستمهای هوشمند دربیاوریم و آنها را در کامپیوتر شبیهسازی کنیم. البته این چیزی نیست که بتوانید هر بازی یا برنامهای را با کیفیت عالی اجرا کنید، اما میتوان از عملکرد آن رضایت داشت. البته عملکرد RX 6800 در برابر RTX 3070 عالی است و در مجموع ۹ درصد سریعتر از رقیب خود و دارای دو برابر VRAM است. در اینجا VRAM مشکلی ندارد و در بسیاری از موارد شاهد هستیم که عملکرد خوبی دارد اما نمیتواند به ۳۰۶۰ Ti برسد. GTX 1650 به 4 گیگابایت Vram از نوع GDDR6 مجهز شده است و از رزولوشن 4K نیز پشتیبانی میکند و میتوانید تا سه نمایشگر را به آن متصل کنید. به عبارت دیگر، وقتی شمار زیادی از کاربران سوالی مشخص را از گوگل میپرسند، این شما هستید که باید صفحهای مخصوص را برای پاسخ دادن به همان سوال ایجاد کنید و آنها را به سمت خود بکشید. اگر فقط برای مشاهده فیلم و موسیقی است میتوانید لپ تاپ با قیمت مناسب و کیفیت بالا خریداری کنید؛ اما اگر میخواهید برای انجام بازیهای گرافیکی سنگین استفاده کنید باید به دنبال لپ تاپ گرافیکی باکیفیت باشید.

تنها نگرانی، عملکرد رهگیری پرتوی آن است که بهنظر میرسد آنطور که باید قوی نیست و با نسل قبلی کارت گرافک انویدیا، یعنی RTX 2080 Super برابر است. مدل های قبلی همانند ایسوس FX506 این مشخصات را ندارند. در نتیجه اگر میخواهید با قیمت کمتر کارت گرافیک بهتری داشته باشد، ۳۰۶۰ Ti گزینه مناسبتری است و ممکن است ای ام دی نیز برای رقابت با انویدیا، در آینده برای رقابت با ۳۰۷۰ قیمت را تغییر دهد. در نتیجه ۳۰۶۰ Ti انتخاب بهتری است، البته اگر بتوانید آن را پیدا کنید. البته کارتهای ذکر شده را میتوان برای کارهای دیگری نظیر گیمینگ با وضوح پایین و یا اجرای بازیهای قدیمی به خدمت گرفت اما خرید آنها توجیه زیادی ندارد و بهتر است که هزینه آن صرف خرید یک CPU قدرتمندتر و دارای پردازنده گرافیکی مجتمع بهتری شود. در مجموع ای ام دی نیاز دارد تا سازگاری بیشتری با توسعهدهندگان پیدا کند و از آنجایی که معماری RDNA2 در نسل بعدی کارتهای گرافیک این شرکت دیده میشود، همکاری و سازگاری آن میتواند رزولوشن و کیفیت فوقالعادهای را به کاربران در اجرای بازیها و نرمافزارها هدیه دهد. ساختن چیزی که حتی با کمی اغماض بتوان نام AGI بر آن گذاشت میتواند بزرگترین دستاورد علوم کامپیوتر باشد و اگر روزی به آن دست پیدا کنیم، همهی زوایای جهانی را که میشناسیم را تغییر خواهد داد.