نکات مهم در هنگام طراحی ویلای دوبلکس در شمال

به این نکته توجه داشته باشید که همیشه زیبایی در سادگی است بنابراین سعی کنید طراحی داخلی و چیدمان ویلا را شلوغ نکنید زیرا به مرور زمان فضا برای شما کسل کننده و خسته کننده خواهد شد . قرار است طبق استانداردهای خانواده و سبک زندگی خود, دکوراسیون داخلی ویلای دوبلکس قسمت داخلی ویلا را طراحی کنید. لاندری روم بنا به نظر خانم پگاه کریمیان، مخفی شده است. با راهکارهای سادهای که در ادامه به شما خواهیم گفت میتوانید زیباترین دکوراسیون ویلا را برای ویلاهای کوچک، ویلاهای مدرن امروزی و حتی ویلاهای دوبلکس هم اجرا نمایید. یکی از بهترین انواع استفاده از عناصر طبیعی در طراحی ویلا استفاده از نور به بهترین شکل ممکن است.

در طراحی باغ ویلا باید تناسب بین طراحی معماری داخلی ویلا با طراحی حیاط ویلا وجود داشته باشد. به همین خاطر ما در دفتر معماری ایماژ سعی میکنیم کیفیت هایی که نمیتوان در یک آپارتمان عادی تجربه کرد را در بالاترین کیفیت خود در این ویلا ها بوجود آوریم تا ساکنین این ویلا ها بتوانند تجربه ای متفاوت را در تعطیلات خود داشته باشند. هنوز هم به عنوان صاحبخانه میتوانید هر رنگی را که تمایل دارید انتخاب کنید.و در انتخاب رنگ میبایست با کارفرما جلسه برگزار کرد و او را روانشناسی کرد که با کدام رنگ ها تضاد دارد و یا آرامش بخش می باشد.برای طراحی ویلا در قسمت نمای داخلی سعی کنید رنگهایی را به کار استفاده کنید که همدیگر را کامل کنند یا شرایط را در حالت متعادل نگهدارند.

لاندری روم بنا به نظر خانم پگاه کریمیان، مخفی شده است.

نقشه ویلاهای دارای ارتباطات منطقی و بدیهی هستند. این فرد متخصص باید علاوه بر دانش و تخصص مهندسی معماری، سلیقه هنری دکوراسیون را داشته باشد؛ ارتباطات موثری هم با پیمانکاران و تامین کنندگان مصالح و تجهیزات داشته باشد. بهترین مرحله یعنی خرید تجهیزات و لوازم دکوری نیز با نظارت دقیق خانم پگاه کریمیان انجام میشود. امروز افراد برای خرید ویلا در استانهای شمال کشور دو هدف در سر دارند. در پلان این ویلا یک فضای تقسیم مناسب بین پذیرایی و اتاق خواب در نظر گرفته شده، برای جدا سازی آشپزخانه از سنگ پهنی برای اپن آشپزخانه استفاده شده که با قرار دادن چند صندلی بلند بعنوان میز صبحانه قابل استفاده است و فضایی کاربردی را ایجاد کرده است. هزینه ساخت در نیم فصل اول سال ۱۴۰۱ بین ۶ تا ۸ میلیون تومان متوسط و مدرن بین ۸ تا ۱۲ میلیون تومان در بازار توسط سازندگان پیشنهاد میشود.

ما در تهران دیزاین سنتر آماده ارائه انواع طرح ها و اجرای پروژه های مختلف معماری و دکوراسیون داخلی هستیم. معمولا طراحی و ساخت و سازسبک مدرن، ویلای ما را در دسته سازههای لوکس قرار میدهد. برای کسب اطلاعات بیشتر خدمات طراحی در خصوص ویلا، بر روی طراحی ویلا کلیک کنید. قبل از ساخت نمای ویلا با تمامی نماهای آشنا شوید و تحقیقات لازم را انجام دهید تا بعد گذشت چندین ماه یا چندین سال پشیمان نشوید . آیا میخواهید میز نهارخوری تان را در آشپزخانه ویلایتان قرار دهید یا می خواهید اپن آشپزخانه تان را تبدیل به یک میز شکیل کنید؟ شاید شما هم به هنگام تماشای ویلاهای مختلف تفاوتهای فاحشی را احساس کرده باشید، احتمالا به این نتیجه رسیدهاید که برخیها سنتیتر و تعدادی مدرنتر هستند. منطقه ییلاقی ماسال آبوهوای سردی دارد و حتی در فصل تابستان هم خنک است. کابینتهای خاکستری، طراحی منظم و زیبای سقف؛ همچنین هودی که بالای جزیره آشپزخانه این ویلای مدرن دوبلکس، قرار گرفته، تمام آیتمهای راحتی را برای ساکنان این ویلا مهیا ساخته است.

این کار می تواند بسیار هیجان انگیز و پر تحرک باشد! ولی در طراحی داخلی کلاسیک راه پله های ویلای دوبلکس مجلل و پر زرق و برق طراحی می شود . یکی از نکات مهم در طراحی ویلای دوبلکس و پلان ویلایی دوبلکس راه پله می باشد . راه پله ها به شکل های گوناگونی می تواند طراحی شود . پله های سنگی نیز می تواند رنگ های مختلفی داشته باشد که هم برای ویلای مدرن و هم برای کلاسیک قابل استفاده خواهد بود. به ویژه در فصل های گرم سال فرزندان کوچک شما به راحتی در حیاط ویلا بازی کرده و شما نیز می توانید در تراس بزرگ آن از لحظات خود لذت ببرید. هزینه ساخت ویلا چقدر است؟ لازم به ذکر است که سبک معاصر شیوه ای از سبک مدرن است که تشخیص آنها از هم، سخت است. در حالی که مهمانان نمیتوانند با تمام پرسنل خود ارتباط برقرار کنند، همه آنها باید دوستانه و صمیمی به مهمانها باشند و در ارتباطات خود و با پشتکار در کارشان علاقهمند باشند.

طراحی دکوراسیون داخلی ویلا علاوه بر این؛ آنها در مکان های عالی و در بعضی موارد حتی با ساحل یا بندر خصوصی قرار دارند. در بعضی موارد با توجه به موقعیت مکانی، سقف یا سازه می تواند از چوب یا بامبو باشد. پنجره بلند و تراس های زیبا و گاهی استفاده از شیشه در قسمت های از سقف ویلا برای بازی با نور در فضای داخلی امروزه مورد علاقه ی بسیاری از مردم است. هستند. گاهی کارفرما سبک کلاسیکی را ترجیح میدهد که طراحی ساده و مینیمال دارد. ویلاهای شهری ممکن است دارای معماری مدرن، و گاهی اوقات سبک روستایی یا مدیترانه ای باشند. اگرچه سبک مدیترانه ای در کشورهای اروپایی در شمال دریای مدیترانه سرچشمه گرفته است، امروزه اغلب می توان از آن به عنوان “سبک مدرن اسپانیایی” یاد کرد.

در بعضی از ویلاهای شمالیک تراس همدر پشت ویلانیز میگرند تا منظره پشت ویلارا نیز اعضایخانواده داشتهباشند و بتواننداز آن استفاده کنند.شما از تراس ها جدا از ویو مناظر اطراف،به حیاط ویلایخودتان نیز مشرف کامل هستید. اما ساخت ویلا در کنار جنگل به منظره ی زیبا ختم نمی شود و مشکلات فراوانی دارد. استفاده از صندلیهای راحتی و حصیری و گذاشتن بعضی از مجسمههای بزرگ کنار سالن مانند مجسمه حیوانات یا مجسمه جنگجویان باستانی محیط سالن را به سبک سمت لاکچری بودن تغییر میدهد.

طراحی داخلی ویلا کوچک

برای ساخت و طراحی ویلای دوبلکس بهترین مکان قسمت شمالی زمین است و نمای ویلای دوبلکس شما و طراحی ویلا نیز بهتر و زیبا ترخواهد شد . به دنبال زیبا سازی محوطه ویلای خود باشید و هرگز محوطه سازی ویلا را فراموش نکنید. طراحی ویلا و فضای داخلی عواملی است که منعکس کننده سبک ویلاست. نورپردازی مناسب یکی از فاکتورهایی است که در طراحی داخلی ویلاهای لوکس در نظر گرفته می شود. بعد از تهیه لیستی از فضاهای مورد نیازتان، نوبت ایده گرفتن است، در این مرحله باید با نوع چیدمان فضاها و معماری داخلی و دکوراسیون متناسب با متراژ خود آشنا شوید تا بتوانید بهترین و راحت ترین ویلا را داشته باشید. چگونه میتوانیم یک ویلای زیبای مدرن دوبلکس درست مانند زیباترین دیزاینهای روز سریالها و فیلمهای روز دنیا داشته باشیم؛ هم مطابق مد دکوراسیون، هم متناسب با فضایی که در اختیار داریم. طراحی ویلاهای حدود 100 متری، احتمالا پر تقاضاترین نوع طراحی ویلا خواهد بود چرا که از فضاها به اندازه و متناسب با نوع نیاز استفاده میشود و فضای پرت به حداقل می رسد.

هزینه ساخت ویلا چقدر است؟

راه پله های گرد در ویلای های دوبلکس فضای زیادی را اشغال می کنند اما بسیار پر طرفدار هستند . معمولا بیشتر افراد ترجیح می دهند ویلای شخصی خود را طبق سبک های مدرن و خاص و با چشم اندازی جذاب و مرتفع، طراحی کنند. اکنون که به ویلای جدید خود نقل مکان کرده اید، زمان آن رسیده است که آن را به بهترین شکل ممکن تزئین کنید. پرکاربردترین یا مهمترین مکان ویلا اتاق نشیمن است که تلویزیون در آن قرار گرفته است و همچنین کنسول های بازی برای بچه ها.

طراحی داخلی ویلا کلاسیک

سبک معماری مدیترانه ترکیبی از ایده هایی است که در بسیاری از دوره ها و بسیاری از مناطق جهان تکامل یافته است. طراحی داخلی وید در پلان ویلا بسیار رایج است. اولویت تا حد ممکن این است که ویلا به سمت خورشید یعنی به طرف جنوب ساخته شود. اگر عاشق سبک های صنعتی، معاصر و مینیمالیستی هستید، ممکن است سبک شهری مناسب شما باشد. مورد مهم دیگر جهت گیری و نورگیری است. برای انواع سبک ها طراحی ویلای دوبلکس کاربرد دارد اما در سبک کلاسیک و سبک مدرن بیشتر مورد توجه افراد قرار گرفته است . تم رنگی مدرن با تبعیت از پالت رنگی طوسی-خاکستری است اما با رنگهای بژ و کرم، فضا آرام و دنج شده است. تمامی این فضاها بنا به سلیقه کارفرما و تبعیت از اصول دکوراسیون و طراحی داخلی مدرن، صورت میگیرد. معمولا ریسک انجام کارهای خارج از توان و مهارت ما، بالاست.

دکوراسیون داخلی ویلای دوبلکس

دکوراسیون داخلی ویلا های شهری معمولا به گونه ای طراحی شده اند که برای مدت کوتاهی از قبیل تعطیلات یا اقامت چند هفته ای ساکن شوید. در طراحی ویلا دوبلکس باید توجه ویژهای به عملکرد گرایی و فرم گرایی داشت به شکلی که در طراحی محیط های خصوصی و عمومی ، به درستی انجام شود . در فرم گرایی با لحاظ کردن شرایط مالی کارفرما ، اقلیم منطقه ، ابعاد سایت پلان و توپوگرافی را باید حتما در نظر گرفت . فرم راه پله می تواند به شکل سه طرفه ، گرد و نیم دایره طراحی شود . طراحی داخلی ویلا دوبلکس بر پایه ایجاد ارتباط آزاد و سیال میان طبقات ویلا با یکدیگر شکل میگیرد، این بدان معناست که تنها به واسطه یک راه پله که شاخصه اصلی در تمام ویلاهای دوبلکس است و بدون هیچ مانع فیزیکی، این ارتباط را ایجاد کند. جایگذاری صحیح ورودی، راهروها، راه پله و فضاهای عمومی مانند آشپزخانه و نشیمن و فضاهای خصوصی مانند اتاق خواب ها و حمام ها باید با روابط فضایی صحیح نسبت به یکدیگر صورت گیرد و همه ی اینها در طراحی نقشه داخلی و بیرونی ویلا باید با تمام جزییات در نظر گرفته شود تا فضایی کاملا مطابق با خواست مشتری به وجود بیاورد.

طراحی المانهای داخلی ویلا نیز باید به گونهای خلوت و با جزئیات کمتر طراحی شود تا ارتفاع سقف را تحت الشعاع قرار ندهد. در مورد ویلای مدرن دوبلکس، نما خیلی با اهمیت است؛ زیرا به دلیل ارتفاع بلند، حتما از بیرون ویلا، هم دیده میشود؛ بنابراین بیانگر سلیقه کارفرما و دقت عمل دیزاینر خواهد بود. شما باید در انتخاب مصالح سرامیک و کاشی یا سنگهای تزیینی برای کفپوش و دیوارهای سرویس بهداشتی و حمام دقت زیادی به خرج دهید و از بهترین و باکیفیت ترین وسایل استفاده کنید. اگر شما از طرفداران طرح های عجیب و غریب و یا بزرگ هستید و چیزی اغراق آمیز و متفاوت از مضامین معمول یا معاصر را ترجیح می دهید، مطمئناً می توانید از ایده های گوناگون؛ انتخاب خود را انجام دهید.

طراحی داخلی ویلا شمال

ویلاها میتوانند در سبک های متفاوت بنا بر ذوق و سلیقه ی افراد طراحی شوند، طراحی ویلاها همیشه در ارتباط با طبیعت بوده و باید روح زندگی در آنها جریان داشته باشد. ویلاهای شهری: این ویلاها در فضاهای بزرگ واقع شده اند و بزرگتر از خانه های مستقل هستند. از ویژگی های این سبک که آرامش را به ارمفان می آورد، استفاده از رنگ های خنثی، ملایم و مات، شکل های هندسی و نامتقارن، حداقل گچ بری، مبلمان ساده با ارتفاع کم از سطح زمین و به شکل های هندسی، است.

طراحی داخلی ویلا باغ

ممکن است هزینه استخدام طراح بالا باشد و شما را از انجام آن منصرف کند، اما نتیجه کار، چیزی است که هرگز به آن فکر نکرده اید. در واقع، اگر فکر میکنید ممکن است اعضای سالخورده خانواده را در مسیر خود قرار دهید، یک طرح دوبلکس میتواند بهترین گزینه برای شما باشد، زیرا این نوع خانه به شما امکان میدهد تا نزدیکان خود را نزدیک نگه دارید و در عین حال مقدار زیادی از حریم خصوصی بسیار مورد نیاز را حفظ کنید. سپس نوبت به برآورد هزینههای مورد نیاز برای ساخت ویلا میرسد که امکان طراحی دلخواه براساس هزینهای که دارد وجود دارد یا خیر. هر نوع طراحی خارجی و داخلی ویلا هرچند ساده باید حرفی برای گفتن داشته باشد و فضا را برای ساکنان خود به محیطی سبک و آرام تبدیل کند. به این ترتیب حس بینظمی یا انباشتگی به ساکنان ویلا منتقل نمیشود و میتوانند در تعطیلات حس آرامش را در اطراف خود مزه مزه کنند.

طراحی داخلی ویلا های مدرن

هدف هیچ معماری، طراحی یک فضای خفه و کوچک آپارتمانی نیست اما در عمل تعداد زیادی از آنها رضایت کاربران را جلب نمی کنند. وجود فضایی مانند آبنما در گوشه ای از نشیمن تکمیل کننده زیبایی نشیمن است، شاید اولین گزینه ای که با شنیدن نام آبنما به ذهنتان خطور کند، حوض و فواره ای با ظاهر سنتی در فضای داخلی خانه است، اما طراحی های مدرن و جدیدتر آبنما که ویژگی های آب اعم از زلالی، شفافیت و درخشندگی را به فضای داخلی ویلا منتقل می کند، محیطی دلچسب برایتان فراهم میکند. استفاده از چوب باعث میشود طراحی دکوراسیون داخلی ویلا به سبک ییلاقی تکمیل شود. بعد از اینکه طراحی داخلی مطابق نظر کارفرما و نقشه دیزاین تاییدی انجام شد؛ حالا باید تمامی اجزای دکوراسیون داخلی ویلا مدرن دوبلکس، در جای خود قرار گیرند. اگر فضای کمی دارید بهتر است مبلها در گوشههای سالن پذیرایی قرار گیرند و در صورتی که فضای کافی در سالن پذیرایی وجود داشت میتوانید آنها را به صورت گرد بچینید.

طراحی داخلی ویلا