معرفی انواع ژنراتور در ایران – روزنامه صمت

این حرکت موجب ایجاد اختلاف ولتاژ در دو سر سیم یا رسانای الکتریکی میشود. اتصال سر ریز از مخزن سوخت به لوله زهکشی- در زمان سوختگیری مجدد مخزن این اتصال بسیار کارآمد خواهد بود، زیرا از نشت مایع بر روی ژنراتور جلوگیری مینماید. در این نوع موتورها، سوپاپ خروجی و ورودی به جای بدنه موتور، بر روی سر سیلندر موتور قرار گرفته است. این قابلیت در ژنراتور گازسوز بالاتر از 8 کیلو وات قرار گرفته است. ولتاژ قابل تغییر: این قابلیت به شما امکان انتخاب ولتاژ خروجی موتور برق را میدهد. دیزل ژنراتور پایه: ژنراتور های پایه قدرت تولید بارهای مختلف در زمان های طولانی را دارند و به نسبت ژنراتور های دائمی توان تولید برق دائمی را ندارند اما بر خلاف ژنراتور های اضطراری می توانند مدت زمان بیشتری برق تولید کنند.

می توان از دیزل ژنراتورهایی با رنج قدرتی تا ۲۵۰ kVA برای تامین برق مورد نیاز به صورت مستمر و یا در زمان اوج مصرف استفاده کرد. ژنراتورهای گازی: ژنراتور گازی، نوع دیگر موتورهای ژنراتور است که با سوخت مصرفی از نوع گاز، انرژی مکانیکی ژنراتور را تامین میکند. همچنین سافت استارترها و کنتاکتورهای سراسری دیگر انواع کمتر پیچیده کنترلکننده موتور هستند. در مقایسه با ژنراتورهای معمولی ، ژنراتورهای اینورتر مزایای بسیاری را به کاربران خود ارائه می دهند.درمعرفی انواع دیزل ژنراتور ، آنها فوق العاده ساکت هستند و همچنین 20 درصد مصرف سوخت کمتری دارند و نوعی برق تولید می کنند که استفاده از آن برای وسایل و تجهیزات حساس الکترونیکی مانند تلفن های هوشمند و لپ تاپ ایمن است. بسته به سن واحد ژنراتور، ممکن است در زمان خرید به شکل دست دوم، هنوز تحت پوشش ضمانت نامه باشد یا حداقل از نوعی ضمانت از سوی فروشنده برخوردار باشد.

VFD ها در طیف وسیعی از انواع و رتبهبندیها از کمتر از 1 اسب بخار تا هزاران اسب بخار در دسترس هستند. روي پلاك يا برچسب هر مصرف كننده اي مشخصات فني بر حسب : اسب بخار (hp) يا كيلووات (kW) يا كاوآ (kVA) يا آمپر (A) قيد شده است . کار این صفحه کنترل این است که اعلاناتی همچون خرابی ، وجود مشکل در یک بخش ، میزان کارکرد ، ولتاژ و فرکانس خروجی، سرعت موتور، حرارت خنک کننده و بسیاری دیگر از پارامتر ها را نشان دهد. در واقع، آنها میتوانند بیشتر از انواع دیگر ژنراتورها کار کنند. این دستگاه انواع مختلفی دارد و در هر زمان و مکانی قادر است که برق اضطراری مورد نیاز ساختمانهای مسکونی، بیمارستانها و مراکز درمانی، پروژههای عمرانی، فرودگاهها، کارخانهها، مجتمعهای بزرگ اداری و مکانهای دیگر را در زمان قطعی برق بهصورت موقت یا دائمی تامین کند. ژنراتورها دستگاههای بسیار مفیدی هستند که در طول قطعی برق، منابع الکتریکی لازم را تامین میکنند و همچنین موجب جلوگیری از ایجاد وقفه در فعالیتهای روزانه و اختلال در فعالیتهای کاری ما میشود.

طبیعی است قیمت ژنراتوری که فقط روشنایی یک خانه مسکونی یا فروشگاه را میتواند تامین کند، با قیمت ژنراتور مناسب یک کارگاه صنعتی متفاوت است. ۲- مشخصات دیزل ژنراتور ولوو یا ایویکو را میخواهید ؟ دیزل ژنراتورهای ولوو پنتا دارای تنوع زیادی در مقدار توان اسمی و توان اضطراری است. تزریق کننده سوخت- این مورد، سوخت مایع را تجزیه نموده و مقدار مورد نیاز سوخت را به داخل محفظه احتراق موتور اسپری میکند. در زیر تلاش کرده ایم قطعات اصلی آن را معرفی کنیم. این ژنراتورها برای تولید برق از سه مرحله اصلی عبور می کنند.

هم در نوع موتوردار و هم در سیم پیج دار.

سپس تنظیم کننده ولتاژ این جریان DC را برای مجموعه سیمپیچهای ثانویه استاتور که با نام سیمپیچهای محرک شناخته میشوند، تامین میکند. برای اطمینان از خرید کلید دو طرفه ژنراتور برق شهر با برندهای معتبر دنیا می توانید، به سایت مجموعه تهران برق مراجعه نمایید. از برق و فرمان کنترل پنل برای عملکرد شیر برقی گاز استفاده می شود. فیلتر هوا برای حفظ کیفیت و عملکرد موتور به کار می رود و به وسیله ی آن طول عمر موتور نیز افزایش پیدا خواهد کرد. هنگامیکه برق شبکه سراسری به هر دلیلی دچار قطعی یا نقصان گردد ، دیزل ژنراتور با استفاده از تابلو اتوماتیک ترانسفر سوئیچ بصورت خودکار روشن شده و برق ساختمان را تامین میکند و پس از وصل مجدد برق ، تابلو اتوماتیک نسبت به خاموش کردن دستگاه دیزل ژنراتور بصورت خودکار اقدام میکند اهمیت وجود دیزل ژنراتور اضطراری برای بیمارستان ، پاساژ تجاری ، برج مسکونی و …

فارادی دریافت که جریان بارهای الکتریکی بالا را میتوان با حرکت یک رسانای الکتریکی مانند یک سیم با بار الکتریکی در یک میدان مغناطیسی، القا نمود. در ادامه مکانیزم این بخش را در مقابل هر یک از اجزا که نقشی در روند گردشی تنظیم ولتاژ ایفا میکنند، خواهیم دید. راندمان سوخت دیزل و هزینه سرمایه کمتر، دیزل ژنراتور قابل حمل را به انتخاب بهتری نسبت به سایر انواع سوخت تبدیل میکند. موتورها به طور معمول پس از 250 یا 500 ساعت نیاز به سرویس دارند ، اما فاصله سرویس توسط سازنده موتور مشخص می شود.

کاربردهای نوعی جایی که ژنراتور تنها مرجع توان باشد برای ارتباط راه دور با معادن، سایت های ساختمانی، زمین برگزاری نمایشگاه و فستیوال و غیره است. ژنراتورهای اینورتر در ابتدا برای ماهیگیران ، شکارچیان و اردوگاه ها به بازار عرضه می شدند تا به آنها کمک کنند تا راحتی خانه را به فضای بیرون بیاورند. استفاده از گاز در ژنراتورهای گاز سوز متغییر است و عامل های مختلف از جمله توان ژنراتور ،بار وارد شده به ژنراتور و راندمان بستگی دارد .همانطور که می دانیم سوخت دیزلی یک انتخاب سنتی برای نیروی اماده به کار صنعتی و تجاری است اما به هیچ وجه تنها انتخاب نیست. برای مزارع نوع دیزلی بهتر می باشد. در این نوع موتور برق، یک شمع احتراق تعبیه شده که بنزین به همراه هوای فشرده شده، توسط جرقه شمع، مشتعل میشود و به این ترتیب انرژی لازم برای چرخش ژنراتور فراهم میشود.

در اثر این نوع خطا کنترلر صرفا آلارم زده و تنها یک هشدار می دهد و اجازه می دهد دیزل ژنراتور به کار خود ادامه دهد. 8. هرگز به بدنة اگزوز موتور برق در هنگام كار و بلافاصله بعد ازخاموش شدن دست نزنيد. شركت موتـور سازی پركیـنز شرکتی انگلیسی است که در سال 1932 بعنوان زیر مجموعه ای از گروه صنعتی كاترپیلار در استفیلد انگلستان شروع به فعالیت کرد. در واقع دیزل ژنراتور زیر مجموعه ای از دستگاه تولید کننده برق است که سوخت مصرفی آن گازوئیل است. که در ادامه موجب جریان بار الکتریکی و در نهایت موجب تولید جریان الکتریکی میگردد. 3. با استفاده از یک محرک- محرک یک منبع کوچک جریان مستقیم (DC) است که از طریق مجموع حلقههای لغزش رسانا جاروبکها در روتور تولید برق میکند.

قیمت دیزل ژنراتور

همچنین باید سوابق بازرسی ها و آزمایش ها را برای بررسی های بعدی نگه دارید. اولاً ، آنها AC را خارج می کنند و پس از آن آن را به DC تبدیل می کنند ، و در آخر ، آن را دوباره به AC تبدیل می کنند. هم در نوع موتوردار و هم در سیم پیج دار. ساخت ژنراتور سنکرون: در یک ژنراتور سنکرون یک جریان dc به سیم پیچ رتور اعمال می گردد تا یک میدان مغناطیسی رتور تولید شود. پس از آن ، این ژنراتورها به محبوبیت قابل توجهی در صنعت ساخت و ساز دست یافتند زیرا آنها به کارگران کمک می کردند تا در شیفت های طولانی کار کنند بدون اینکه مزاحمت صدایی داشته باشند .

کاربرد دیزل ژنراتور

موتورها انواع مختلفی شامل موتور بخار، موتور بنزینی، دیزل، الکتریکی، جت و موشک دارند که انرژی هر یک از این موتورها از سوخت هایی مانند بنزین و یا گازوئیل بدست می آید. در مقایسه با موتور بدون سوپاپ- موتورهای OHV متفاوت از سایر موتورها هستند. شناخته میشوند و اغلب در ژنراتورهای بزرگ به کار میروند. به ترکیبی از یک موتور دیزل با یک ژنراتور الکتریکی برای تولید انرژی الکتریکی دیزل ژنراتور گفته می شود. از شلنگ گاز در ژنراتور برق استفاده می شود که برای انتقال گاز به کار می رود، در واقع شلنگ گاز را از شیر برقی به رگولاتور و پس از آن به ورودی موتور می فرستند.

این نکته قابل ذکر است که ژنراتور انرژی الکتریکی را «تولید» نمیکند. ذکر شد، باید آنرا در فرمول، در ۲ ضرب کرد. شرکت کارا سهند فعالیت خود را از پانزده سال پیش آغاز کرده و در طول این سالها توانسته دستگاههایی ارائه دهد که از موتورهای معروف جهان باشد. اگر ژنراتور برق ناایمن است سریعا به کلیه پرسنل و مدیریت اعلام خطر بنمایید و جریان منفی (-) باتری را قطع کنید و تا زمانی که شرایط ایمن نیست از بهره برداری دیزل ژنراتور مجددا اکیدا خودداری فرمایید. معمولا مخزن سوخت، ظرفیت کافی برای عملکرد ۶ تا ۸ ساعته (به طور میانگین) ژنراتور را داراست. جداکننده آب از سوخت/ فیلتر سوخت- این وسیله آب و عوامل خارجی را از سوخت جدا کرده و از دیگر اجزای ژنراتور در مقابل پوسیدیگ و آلودگی جلوگیری مینماید. در عوض از انرژی مکانیکی دریافتی به منظور ایجاد حرکت بارهای الکتریکی موجود در سیم سیم پیچها از طریق مدار الکتریکی خارجی استفاده میکند.

CIS چندان گران قیمت نیست اما نقش مهمی در ماندگاری موتور، به خصوص در هنگامی که به مدت طولانی از ژنراتور استفاده میکنید، ایفا میکند. آلترناتور یا دینام، بخشی از ژنراتور است که از ورودی مکانیکی به دست آمده از موتور، خروجی الکتریکی تولید میکند. ولتاژ خروجی ژنراتور تعیین کننده میزان توان و انرژی مورد نیاز باتری در این دستگاه است. این دستگاه را نیز بعد از کاترپیلار از لحاظ کیفیت می توان در رده بهترین مارک دیزل ژنراتور قرار داد.

۲- نحوه خرید بصورت نقدی بوده و نصب و راه اندازی رایگان در تمام ایران انجام میشود . موتورهای دیزلی بالاترین راندمان حرارتی را نسبت به موتورهای احتراق داخلی دارند و در کمتر از ۱۰ ثانیه راه اندازی میشوند. معمولا در اماکنی که موقتاً برق نیاز دارند مانند ساختمان سازی، اردوگاه ها، نمایشگاه ها، اکتشاف معادن و کمپ ها مورد استفاده قرار می گیرد. طول عمر بیشتر و صدای کمترهمچنین حداکثر عملکرد را دارند. همانطور که از نامش هم پیداست، تنظیم کننده ولتاژ وظیفه تنظیم کردن ولتاژ خروجی ژنراتور را بر عهده دارد. البته لازم به توضیح است که در تولید انرژی الکتریکی مولد الکتریکی ، ژنراتور برقی و یا همان موتور برق به ماشینی گفته میشود که از طریق القای الکترومغناطیسی انرژی مکانیکی را به انرژی الکتریکی تبدیل میکند.

این جریان DC به روتور/ آرمیچر رسیده و سبب میشود تا آنها علاوه بر میدان مغناطیسی چرخشی روتور/ آرمیچر، یک میدان الکترومغناطیسی دیزل ژنراتور نیز ایجاد کنند. روتور/ آرمیچر: تبدیل جریان DC به ولتاژ AC- حالا روتور/ آرمیچر یک ولتاژ AC بزرگتر در سیمپیچهای استاتور به وجود میآورد، و در نتیجه حالا ژنراتور یک ولتاژ AC خروجی بزرگتر تولید مینماید. عوامل متعددی وجود دارد که می بایست در ذهن داشته باشیم تا یک موتور دیزلی خوب را برای ژنراتور دیزلی خود انتخاب نماییم. آنها به اندازه کافی قدرت ندارند که برق ماشین آلات سنگین یا خانه های بزرگ را تامین کنند.

دیزل ژنراتور چیست

به خصوص در بعضی از نقاط ، منبع برق کوتاه است ، در برخی از مناطق برق محدود گشته است، که باعث می شود دوباره قیمت دیزل ژنراتور متفاوت ارائه شود. با چرخش حلقه سیمی در میدان مغناطیسی، حلقه شکاف دار کموتاتور می چرخد؛ هر نیمه حلقه شکاف دار با جاروبک ها در تماس است. همچنین ممکن است برای برش پیک / پشتیبانی شبکه حتی از طریق اعمال برای ۲۰۰ ساعت در سال اتفاق بیفتد. اما نگران نباشید هوای شما را دارد و با 75 درصد توان خود ساعتهای بیشتری را در کنار شماست.

انواع دیزل ژنراتور