لیست قطعات یدکی خودرو و بهترین زمان تعویض لوازم یدکی

اتوهاب نیز به عنوان جوانترین عضو این حوزه از سال 1397 فعالیت خود را آغاز کرده است. سپرها: سپرهای مربوط به خودروها، از الیاف کربن و آلیاژ فلزی تهیه و طراحی میشوند و میتوانند در برابر برخی از ضربات، مقاومت خوبی را از خود نشان دهند. برای هر محصول خود می توانید یک صفحه تدارک ببینید. بین خودروهای تولید داخل نیز برندهای بارز، یزدتایر، کویر تایر و ایران تایر در دسته گرانترینها هستند و بسته به سایز و طرح گل هر حلقه لاستیک بین ۷۰۰ تا یک میلیون تومان در بازار قیمتگذاری میشوند.

سوختن یا نیمسوزشدن کوئل هم میتواند هزینهساز باشد که گاه تعویض آن بین خودروهای داخلی حدود یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان خرج بر میدارد. خیابان مخبرالدوله، متروی ملت، خیابان ملت و خیابان چراغبرق نامهایی آشنا برای کسانی است که یا خودرو دارند و یا تعمیرکار هستند و مجبورند هرازگاهی برای تامین لوازم یدکی مورد نیاز به این محل مراجعه کنند؛ مرکزیترین خیابان تهران که ۵۵ سال است بورس اصلی لوازم یدکی انواع خودروهای سبک و سنگین ایرانی و خارجی است؛ ملت، خیابانی که در این روزهای کرونایی هم خیلی رنگ خلوتی را بهخود ندیده است و ازدحام و شلوغیاش بیش از سایر خیابانهاست و با حجم عظیمی از موتورسیکلتها و خودروها اشغال شده است.

درآمد لوازم یدکی در ایران چقدر است ؟

کیت کلاژ، یکی از گرانترین لوازم یدکی هر خودرویی است که تعویض قطعات آن بسته به مدل خودرو، هزینه زیادی روی دست مصرفکننده میگذارد. «ضمانت اصالت کالا»، «سرعت در ارسال کالا» و «پشتیبانی متعهدانه» از اصول اساسی فروشگاه آنلاین لوازم یدکی خودرو توربویدک هستند که به آن ها پایبند خواهد بود. لنتها بسته به نوع ماشین دارای مدلهای مختلفی هستند که بر حسب کارکرد مشخص خودرو باید تعویض شوند. این قطعات درصورت خرابشدن در برخی از خودروها مانند ۲۰۶ تیپ ۲ و ۵، پژو ۴۰۵، ام جی ۶ و ۵۵۰، رنو ال ۹۰، جک J۵، جیلی ec۷ و لیفان بسته به مدل از یک میلیون تا ۳ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان برای صاحبانشان خرج بر میدارند. در نتیجه فروش ما به شکل چشمگیری کاهش یافته است. از طرفی نوسانات شدید ارزی موجب شده تا توانایی خرید عمدهفروشان نیز کاهش پیدا کند. از طرفی وقتی قیمتها بر مبنای ارز در بازار افزایش یابد توانایی خرید مصرفکننده هم پایین میآید.

لوازم یدکی ماشین چینی

در واقع چیزی به نام عمدهفروشی با این قیمتها معنا و مفهوم خود را از دست داده است. بر این اساس اگر 20 درصد از مالکان خودرو هم بنا به دلایل مختلف از جمله مشغله به تعویض قطعات توجهی نکنند باز هم با حجم بازار قابل توجهی روبرو خواهیم شد. به خصوص اگر محصولات روشنایی خودرو مثل هدلایت، زنون، لامپ smd و… اما از آنجا که بسیاری از قطعات غیر اصلی و تقلبی در بازار سطح شهر با نام قطعات اورجینال به فروش می رسند بهترین روش خرید که بسیار مرسوم شده است خرید آنلاین و اینترنتی است.

بوش و پیستون و رینگ ماهله برای پژو ۲۰۶ حدود ۲میلیون و ۳۵۰ تومان است. با قیمت ۲ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان،لنت ترمز جلو بیام دبلیو مدل F۲۵ مناسب برای بیام دبلیو X۳ با قیمت یک میلیون و ۹۳۸ هزار تومان، لنت ترمز جلو سانگ یانگ تیوولی – GENUINE با قیمت یک میلیون و ۸۳۶ هزار تومان، لنت ترمز جلوی نیسان جوک زومر (Zomer) با قیمت یک میلیون و ۵۹۶ هزار تومان و لنت جلوی تویوتا کرولا با قیمت یک میلیون و ۴۴۳ هزار تومان از نمونههایی هستند که در بازار لوازم یدکی به فروش میرسند. وی که در حال فروختن کمکفنر جلو کیا سراتو به مشتری است و ذرهای حاضر به دادن تخفیف نیست، در گفتگو با ما میگوید: «در این شرایط اقتصادی که لوازم یدکی ۱۷۰ درصد از ابتدای سال گران شده است و قدرت خرید مردم کاهش پیدا کرده، ما خود را راضی به گرفتن سود حداقلی از مشتریان کردهایم، اما میبینید که مردم قادر به پرداخت همین حداقلها هم نیستند.

با توجه به افزایش تقاضا خودروهای چینی، قطعا عرضهی لوازم یدکی و مصرفی آنها هم رو به افزایش است، اما سوال اصلی اینجاست! موارد متعددی هستند که افراد به هنگام خرید لوازم یدکی خودرو مناسب باید به آن توجه داشته باشند. اگر به کارشناس دسترسی ندارید می توانید قوانین سایت را مطالعه کنید، معمولا در آن قسمت ذکر شده است که شرایط فروشگاه چه می باشد. تعویض لنت خودروی پراید هم اگر ایرانی باشد ۱۱۰ هزار تومان و اگر کرهای باشد ۱۶۰ هزار تومان خرج برای صاحب خودرو میتراشد. تعویض پیستون و گژن پین پراید نیز برای صاحب خودرو ۳۵۰ تا ۴۰۰ هزار تومان هزینه در بر دارد.

لوازم یدکی خودرو

کالاهای ما در گروهی قرار دارد که از طرف دولت هم ارز نیمایی به آن https://chenyadak.ir تخصیص داده نمیشود. او درباره قیمت لوازم یدکی هم میگوید: «قیمت لوازم یدکی متاسفانه به دلار ربط دارد الان دلار ۲۸ تومنه قیمت یک جوره هفته بعد که دلار بشه ۳۰ تومن بازار زیر و رو میشه. برخی قطعات هماکنون با دلار ۱۶ هزارتومان فروخته میشود؛ قطعاتی که مصرفشان کمتر بوده و به اندازه کافی در بازار ذخیره وجود داشته است. برای تماس با فروش لوازم یدکی خودروهای چینی در کرج می توانید به شماره های درج شده در آگهی مراجعه کنید .

لوازم یدکی خودروهای چینی

در ادامه با بیان مهمترین معیارهای انتخاب یک مرکز فروش عمده لوازم یدکی خودرو به این سوالات پاسخ خواهیم داد. کیت ایمنی غیرفعال به شکل دو کیسه هوای جلو و جانبی عرضه میشود. تاکنون کد رهگیری ۵۵ گروه از قطعات همچون کیت کلاچ، بلبرینگ و… به همین دلیل اکثر کارخانه های اتومبیل سازی، لوازم یدکی خودرو را به شکلی تولید می نمایند که در زمان خراب شدن و یا تصادف (که قطعات اتومبیل شما دچار آسیب می شوند و نیاز است که تعویض شوند)، به آسودگی قادر به تعویض آن ها باشید و از رانندگی با اتومبیل خود لذت ببرید. ECU پراید ایمودار برند والئو نیز با قیمت یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان در دسته گرانترین لوازم یدکی برای مصرفکنندگان این خودروست. دیسک و صفحه کلاچ کیاجنیون پارتس مدل ۰K۳۰E۱۶۴۱۰ مناسب برای کیا ریو با قیمت ۴ میلیون تومان، کیت کلاچ رانا والئو جعبه سبز با قیمت ۳ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان، دیسک و صفحه ۲۰۶ در تیپهای مختلف با قیمت ۲ تا ۳ میلیون تومان روی خودروها نصب میشوند.

یکی از مواردی که شاید با زیرکی بتوان به آن توجه کرد نوع بسته بندی لوازم یدکی است. یکی از بخشهایی که در فروشگاه لوازم یدکی توربو یدک به آن برمیخورید، بخش استعلام قیمت کالا است. فروش لوازم یدکی ولکس ، فروش لوازم هایما ، لوازم یدکی جک ، جیلی و اچ سی کراس شرکتی و وارداتی . درآمد لوازم یدکی در ایران چقدر است ؟ وارد یکی از فروشگاههای لوازم یدکی هیوندا و کیا میشویم تا اوضاع فروش را از زبان اکبر حیدری، یکی از فروشندگان این صنف جویا شویم. همچنین مشاوره گرفتن از فروشندگان معتبر و کارشناسان فروش در فروشگاه اینترنتی قطعات، باز هم در این مورد به شما کمک می کند. با ثبت نام در سایت می توانید کالاهای مورد نظر خود را بصورت آنلاین خریداری کنید.