لایحه اعتراض مالیاتی | تکس مپ

دفاع مالیاتی مؤدی شخصاً انجام می شود و مؤدی و نماینده وی (وکیل) باید در جلسه دفاع حضور یابند. این جلسه با تشکیل و ریاست قضات، نمایندگان سازمان های امور دفاع مالیاتی و نمایندگان دستگاه های مختلف و … تشکیل می شود و مجمع خارج از دادگاه است و پرونده مودی بلافاصله به نتیجه می رسد. از نظر الزامات دفاعی، اکثر موسسات به مشاوران مالیاتی نیاز دارند که دانش کافی برای ارائه صورت‌حساب دفاع مالیاتی داشته باشند تا بتوانند از صورت‌های مالی خود دفاع کنند. خوب است بدانید که دفاع مالیاتی مانند یک شمشیر دولبه است اگر به خوبی از شما محافظت شود، میزان مالیات پرداختی کمتر می شود، اما اگر شرایط را مطابق با اهداف خود تنظیم نکنید، ممکن است تعارض مالی در دفاع مالیاتی زودتر احساس شود.

در فرضی که شخص مؤدی در قید حیات است و محجور نیست و به کسی برای دفاع از حقوق مالیاتی اش وکالت نداده باشد تنظیم دفاعیه مالیاتی و ارائه آن به مراجع رسیدگی مالیاتی بر عهده شخص مودی مالیاتی خواهد بود. در صورتی که خودتان مایل به اقدام در این زمینه هستید، باید توانایی لایحه نویسی مالیاتی و تنظیم متن نامه اعتراض به مالیات و موارد دیگر را داشته باشید. لایحه به متنی گفته می‌شود که از سوی صاحب دعوا (چه حقوقی و چه کیفری) به مقام قضایی جهت احقاق حق ارائه می‌شود. در دعاوی مالیاتی نیز ارائه لایحه دفاعی اهمیت زیادی دارد و باید به درستی و بر اساس قوانین موجود تنظیم شود.

توانایی تهیه و تنظیم لوایح دفاعیه مالیاتی و دانستن نحوه تنظیم آن،برای حسابداران و مشاوران مالیاتی و دارندگان کار و کسب و فعالان عرصه اقتصادی و مدیران ضروری است. ازحق شرکت خود دفاع کنید و قاضی برای کم کردن میزان مالیات قانع نمیشود. یکی از سخت ترین مراحل دفاع مالیاتی لایحه است و کسب و کارهایی که دچار مالیات میشوند. در صورتی که قاضی بازنشسته در شهر واجد شرایط نباشد، با درخواست از طرف سازمان امور مالیاتی، رئیس قوه قضاییه یک قاضی شاغل را به این مجموعه معرفی خواهد کرد. طبق مادۀ 247 قوانین مالیات مستقیم، نظر و رأی این هیئت قطعی نمی باشد و در صورت اعتراض مجدد می توانید تا 20 روز پس از تاریخ ابلاغ نسبت به آن اقدام نمایید.

ایمیل شما با موفقیت ثبت شد

همه اشخاص ایرانی که مؤدی حقوقی به شمار می روند و همه درآمدشان را در ایران کسب کره اند. اشخاص حقیقی که محل اقامت شان خارج از ایران است ولی کسب و کار اقتصادی شان در ایران است. یک حساب کابری برای خود در سایت ایجاد کنید(در قسمت ثبت نام شماره تلفن همراه خود را درج کنید و منتطر کد تایید باشید) و دوره مورد نظر را انتخاب کنید و به صورت آنلاین وجه آن را پرداخت کنید. این ضمانت را به شما می دهیم در صورت عدم رضایت شما از مطالب ارائه شده در این دوره آموزشی، تمامی مبلغ پرداختی را در همان روز و بدون هیچ سوالی و با رضایت کامل به شما بازگردانیم. لازم به ذکر است که اسناد و مدارک موراد بالا به پیوست، ضمیمه گردیده است.

تهیه وتنظیم اظهارنامه مالیات بر درآمد اشخاص حقوقی

لایحه اعتراض مالیاتی | تکس مپ مودیان مالیاتی نیز در دعاوی مالیاتی به منظور حضور در هیأت های حل اختلاف مالیاتی و سایر مراجع اداری نیاز به تسلیم لایحه مالیاتی برای دفاع دارند تا بتوانند از حقوق خود دفاع نمایند. جهت تحریر لایحه دفاعیه مالیاتی ضمن تکمیل مدارک و مستندات لازم جهت مشاوره و تحویل مدارک با موسسه تماس حاصل فرمایید. لایحه مورد نیاز شما در کوتاهترین زمان ممکن به شما ارائه خواهد شد.

  • مهلت مامور ابلاغ برای تحویل برگ تشخیص حداکثر 2 روز از تاریخ صدور است.
  • لایحه تعدیل مالیات در ابتدا باید به سازمان امور مالیاتی ابلاغ شود.
  • لایحه نویسی مالیاتی معمولا توسط مشاور مالیات یا وکلای فعال در این زمینه انجام می شود که روی اثربخشی و رسیدن به نتیجه بهتر در این زمینه تاثیرگذار است.
  • برای اعتراض به مالیات تشخیصی مودی باید به سامانه ثبت اعتراض مالیاتی مراجعه نموده و شکایت خود را اعلام نماید.