طراحی داخلی رستوران مدرن

در اولین نگاه توجه مشتری به سمت سردر و نحوه معرفی کافی ­شاپ جلب میشود. آشپزخانه بدون در با اتمسفر سرزنده خود و بوی شیرینی و کیک های تازه برای مشتری ها وسوسه کننده است. همانگونه که ذهن انسانها بسیاری از حوادث و اطلاعات محیط پیرامون خود را صرفا از طریق بینایی تحلیل و تجزیه میکند ، طراحی دکوراسیون رستوران نیز به جرگه اطلاعات معرفی کننده هویت شما ملحق شده و موجب قضاوت مشتریانتان بر همین اساس خواهد شد . یکی از چالش های این پروژه ایجاد فضایی بود که از بیرون و داخل قابل دیدن اما همچنان تحریک کننده باشد. یکی دیگر از هزینه ها در مرحله راه اندازی فست فود یا رستوران هزینه طراحی دکوراسیون داخلی فست فود یا رستوران می باشد. سرمایه گذاری و هزینه های رستوران : راه اندازی به سرمایه اولیه نیاز دارد. هر فضای غذاخوری اندازه و درجات مختلفی از حریم شخصی دارد. ایدههای نو و ابتکارهای بکر، به ما مجموعهای از انتخاب ها را میدهد که میتوانیم از آن گلچینی برای حریم خود بسازیم.

برای رستورانهایی با سبک دکوراسیون مدرن ، استفاده از برخی رنگها، برجستگیها و روشناییهای بیشتری به وجود میآورد؛ برای مثال، استفاده از طرحهای رنگی خاکستریها و آبیهای روشن، فضا را روشنتر میکند و بافت بیشتری به محیط میبخشد. استفاده از کاناپه هایی با پشتی های بلند سبب شده است که میزها محدوده خود را حفظ کنند و مشتریان با آرامش بیشتری از آن استفاده کنند. همچنین این مدل کاناپه ها کمک می کنند تا ضمن ایجاد راحتی برای مشتریان هیچ فضایی در رستوران بلااستفاده نماند. سالن غذاخوری و بخش پخت سوشیمی، با کفپوش های چوبی مربعی در اندازه های مختلف و چراغ های نواری نمایش داده می شوند. شما همچنین میتوانید با اضافه کردن یک بار به سالن انتظار، تجربه مهمانان را بهبود بخشید. حتی اگر غذا خوردن در یکی از این رستورانهای شیک و دیدنی در سراسر جهان برای شما امکانپذیر نیست، میتوانید چشمانتان را بر روی هم بگذارید و این طراحیها و معماری زیبا و مجذوب کنندهای را که برایتان شرح میدهیم، تصور کنید و از این ایدهها در دکوراسیون داخلی رستوران خود استفاده نمایید.

انتخاب رنگ یکی از گزینه های مهم در دیزاین و دکوراسیون رستوران است که باید عوامل زیادی از جمله خدمات، سبک رستوران، غذا و نوشیدنی ها و موارد دیگری را برای انتخاب درست آن در نظر گرفت. انتخاب لباس باید به نکات زیر توجه نمایید: لباس های سایز خودتان رابپوشید اشتباه تمام آقایان وخانم های ریز نقش این است که احساس میکنند اگر از لباس های تنگ تر ویا بزرگ تر از سایزشان مثل ترند چندسال اخیر یعنی لباس های فری سایز(مناسب برای هر اندامی) استفاده کنند، توپرتر و درشت تر به نظر می رسند درحالی که لباسی که سایزاصلی شما نباشد شما را ریز تر از آنچه که هستید نشان میدهد. اصلی ترین ویژگی طراحی دکوراسیون داخلی رستوران، درخت هایی است که مثل برج به این نقطه مشرف شده.

در انتخاب پالت رنگی رستوران خود توجه ویژه ای داشته باشید که مهم ترین عامل ترکیب بندی رنگ ها هستند. این مسئله به ویژه در طراحی فضای داخلی رستورانها، کافی شاپ ها و فست فودها بسیار حائز اهمیت است. پس باید اعتراف کرد که دکوراسیون داخلی رستوران هم به نوبه خود اهمیت زیادی دارد.در این مطلب میخواهیم این مسئله را کمی بیشتر بررسی کنیم و موارد مهم در طراحی دکور داخلی رستوران را بیشتر بشناسیم. وقتی میخواهیم رستورانی را انتخاب کنیم در زمان صرف غذا، ملاکهای مختلفی را میسنجیم؛ از کیفیت غذا گرفته تا فضای رستوران! هنگامی که معماران و طراحان داخلی دو شرکت ساما و مب با همکاری یکدیگر قصد طراحی داخلی فضای این رستوران را داشتند، تمرکز اصلی آنها بر روی استفاده از مواد و تکنیک هایی بود تا تاریخ مکزیک را بدرستی منعکس کند. هر مکان، بسته به نوع فعالیت و خدماتی که ارائه میدهد، نیازمند به یک سری اصول منطقی معماری است که این اصول باید رعایت شود.

طراحی داخلی رستوران و فست فود

همه چیز مینمال و ساده هستش و در عین حال شیک و خاص. به کار بردن رنگ مناسب در فضای رستوران یکی از عواملی است که در طراحی داخلی رستوران ها تأثیر گذار است. یکی از عناصر معماری داخلی ، زمین و چگونگی پوشش آن است. از جمله اصول طراحی دکور رستوران ایتالیایی استفاده از مواد طبیعی برای پوشش دیوارها، میزهای پیشخان، کفپوش، عناصر تزیینی و مبلمان است. فلسفه آن “سادگی ایتالیایی” است، استفاده از مواد اولیه درجه یک برای پخت غذاهای اصیل ایتالیایی با قیمت های معقول برای سطح متوسط. چیدمان مرتب و هندسی مبلمانی که در تصویر بالا مشاهده می کنید با رنگ آمیزی گرم و جذاب در عین سادگی محیط مدرن و زیبایی را ایجاد کرده است، همچنین اندازه و ارتفاع مناسب این مبلمان آراستگی خاصی به این رستوران بخشیده است.

در رستورانهای بزرگ و با سبک کلاسیک، به کارگیری پارچههای مخملی و ابریشمی در صندلیها و مبلها به عنوان رشتههای تزیینی، به سرعت هر نگاهی را خیره و جذب میکند. می­توان کتابخانه به شکل فنجان قهوه در آورد و فضای کافی را نیز جذب کرد و افراد را برای مطالعه نیز تشویق کرد. ترکیب رنگ سفید و قهوه ای، دیوارهای گچی و میز سنگی. میتونی بری تو زمانای گذشته و قهوه بنوشی! تو این یکی دکوراسیون داخلی کافی شاپ با این همه مبل و فرش، انگار که تو خونه خودت هستی؛ نه؟

با نیم نگاهی به ست های رستوران موجود در بازار می توانید نمونه هایی از ایده های ساده و پرکاربرد برای طراحی داخلی رستوران ها و کافه ها و محیط هایی از این قبیل را ببینید این روزها علاوه بر کیفیت غذا مشتریان به طراحی و تزئینات رستوران ها نیز توجه می کنند در نتیجه رستوران داران علاوه بر انتخاب سرآشپز باید هنگام اجرای دکوراسیون داخلی در انتخاب مبلمان نهایت دقت را طراحی داخلی رستوران کوچک به عمل آورند. رنگ، بافت و فرم هر یک از عناصر باید در سازه منطقی خود دکوراسیون داخلی قرار گیرد، اجرای دکوراسیون داخلی مانند پازلی است که اگر اشتباه کنار هم چیده شود، پیکره و شکل اصلی را به شما نخواهد داد.

طراحی داخلی سالن رستوران

رستوران مکانی است که نیازمند یک جذابیت و خیرهکنندگی برای جلب مشتری است. حال برای دکوراسیون داخلی رستوران که نیازمند آرامشی برای آرامش و لذت بخشیدن است. به کار بردن رنگ های نارنجی و سرخابی در کنار هم سبب ایجاد فضایی شاد در رستوران می شوند همچنین احساس آرامش را به مشتریان منتقل می کنند. همواره مردم رستوران هایی را انتخاب می کنند که هنگام حضور در آن آرامش را حس کرده و از گذراندن وقت خود در آنجا رضایت داشته باشند. این ست رستورانی در عین زیبایی و سادگی که به همراه دارد نظر مشتریان را نیز به خود جلب می کند. با توجه به تمایل بیشتر مشتری ها به نشستن کنار پنجره و اتاق های خصوصی و برای جلب رضایت آن ها، طراح مجموعه، طراحی پلان سنتی را برهم زد. به طور کلی اتاق های خصوصی در کنار دیوار و پنجره ها ساخته شده اند، فضای مرکزی هم مانند سالن برای غذاخوری ساخته شده.

بهترین قسمت این است که شما در این کار نیازی به تنظیم و برنامه ریزی دوباره آن ندارید. استفاده بهینه از ارتفاع سقف ها، عمق فضایی و استفاده از نور محیط به خوبی برنامه ریزی شده بود. اگر رستوران شما نور کافیای را از خورشید دریافت میکند پیشنهاد ما این است که به هیچ وجه جلوی آن را نگیرید. یکی از معماریهای هوشمندانه برای کف رستوران شما میتواند چوبهای ترکیبی روشن و تیره و ادغام عناصر ترکیبی مدرن و تزیینی باشد. مبلمان ساده و شیک در رستوران ها نقش مهمی را در منحصر به فرد کردن محیط داخلی رستوران ها بازی می کنند و رنگ آمیزی و طرح آنها می توانند یکی از عناصر مهم در جذب مشتری برای رستوران ها باشند.

از آنجایی که بار غالباً یک مکان مرکزی برای تجمع در یک رستوران است (غیر از اینکه مشتریان در هنگام انتظار میز پاشنه های خود را خنک می کنند) باید اجازه دهید طراحی بار شما منعکس کننده آن باشد. کناره های مخملی در بازار بخوبی خرید و فروش می شوند که با روکش مقاوم و محکمی که دارند در عیت زیبایی کارایی بالایی داشته با رنگهای فوق العاده ای که دارد می تواند برای مکانهای توریستی که گردشگران خارجی می خواهند تفریح کنند بسیار مناسب می باشد. این رستوران ها برای ملاقات های رسمی مناسب تر است و می توان فضاهایی مانند کافی شاپ را برای تنوع بیشتر در قسمتی از آن دایر کرد. امروزه خیلی از جشن های تولد، سالگردها و مهمانی های کوچک و بزرگ به مناسبتهای مختلف، در رستورانها و حتی فست فودها برگزار میشود و این به آن معناست که هنر دکوراسیون داخلی باید به صورت گسترده تر و با تنوع بیشتر به همه این خواست ها و نیازهای فضایی بپردازد و پاسخ مناسبی برای آن بیابد.

دکوراسیون داخلی رستوران مدرن ایرانی

فضای مرکزی رستوران، شامل آشپزخانه بدون در هم می شود که توسط قفسه های تاشوی آویزان از سقف معرفی می شود. کهربایی یا عنبری که رنگی بین رنگهای نارنجی تا زرد است و شامل رنگهای خاکی نارنجی، آجری، رنگپریده هلو و سایر رنگهای بینابین میباشد؛ این رنگ را در دکوراسیون رستوران سنتی میتوان با رنگهای سفید و کرمی ترکیب کرد. طراحی پلان این رستوران بارها و بارها بررسی شد و سناریوهای متعددی را طی کرد تا زیبایی ظاهری، به حداکثر رساندن فضای نشستن و حمایت از عملکرد اجرایی حفظ شود. به همین دلیل، رنگهای زرد برای دکورا سیون رستوران کوچک که فضای کمی برای نشستن دارد، بسیار مطلوب می باشند.

اگر رستوران شما رستورانی سنتی یا مدرن با طراحی داخلی سیاه سفید است، استفاده از اکسسوریهای چوبی در آن، گرمانی خاصی به محیط میبخشد و سردی فضا را میزداید. شما می توانید از وام کارآفرینی استفاده کنید یا پولی که در بانک پس انداز کرده اید را خرج کنید؛ در هر صورت باید مطمئن شوید که پول شما کافی باشد. اما نه یونیفرم های مدرن که در رستوران های مدرن استفاده می شود. سطح اول با متریال آجر نسوز کار شده و بر روی بدنه دیوار از بشقاب هایی با تزئینات سنتی استفاده شده که حس حال معماری سنتی را به شما منتقل می کند. در تصویر بالا رستورانی را مشاهده می کنید که با دکوراسیون رنگی طراحی شده است. در تصویری که مشاهده می کنید آنچه که توجه هر مخاطبی را به خود جلب می کند رنگ آبی کاناپه های استفاده شده در رستوران است که در کنار دیوارپوش های چوبی ترکیب هنرمندانه و خلاقانه ای را پدید آورده است.

طراحی داخلی رستوران فست فود

این نقطه پر از نور منعکس از سقف رستوران است، اشعه ها از لای شاخه درختان روی محیط می افتند و بدون احاطه کل فضا، عمق تصویری به شکل سایه ایجاد می کنند. طراحی اختصاصی فضاهای دلپذیر و لوکس مانند رستوران ها در سراسر جهان با کمک معماران حرفه ای و طراحان داخلی انجام می شود. مورد دیگری که در این تصویر مشاهده می کنید به کار بردن ست مبلمانی با پشتی های بلند چسبیده به دیوار است که برای فضاهای کم و قرار دادن صندلی های تکی در مقابل آنها بسیار مناسب است چرا که باعث شده تا فضای کمتری از رستوران اشغال شود. بعد از بررسی ها و اصلاحات متداول، نهایتا فضاهای نیمه چاردیواری با ساقه های مختلف چوبی که در انتها حالتی منحنی دارند ساخته شد. در یک فضای سنتی یا نیمه مدرن، ایجاد یک قسمت مدرن، حقیقتا میتواند بعد تازه و متفاوتی به فضای داخلی رستوران شما ببخشد.

دکوراسیون داخلی کافه رستوران

تو این قفسه ها سرامیک های دکوری، گل و گیاه و ظروف شیشه ای قرار دارد که به فضای باز می افزایند و لوازم آشپزخانه بالای قفسه ها را می پوشانند. این تیم ترکیبی از مواد و متریال طبیعی و مصنوعی از قبیل چوب، آجر، صفحات فولادی، شیشه و آینه را برای ایجاد یک فضای بزرگ و دلپذیر استفاده نمود. درهای شیشه ای به افراد اجازه این را میدهند تا هنگام رد شدن از کنار رستوران به راحتی داخل آن را ببینند . دلیل کوچک، کم جا و راحت بودن طراحی داخلی این فضا این است که بیشتر محل تفریح دوستان و خانواده هاست تا افراد تجاری و بازرگانی. اگر به دلیل نبود نور کافی در رستوران خود مجبور به استفاده از منابع نوری مصنوعی هستید بهتر است که برای طراحی نورپردازی آن دقت زیادی به کار ببرید. افراد باید نور کافی برای دیدن جزئیات غذای خود را از این منابع نوری دریافت کنند.

چیدمان با مبلمان و صندلی های سفید در دکوراسیون داخلی رستوران ها در کنار دیوارپوش های سفید همانند عکس بالا سبب می شود که طراحی داخلی فضا زیبایی چشمگیری به خود بگیرد و با یک نورپردازی منحصر به فرد با کمک آویزهای روشنایی سفید و استفاده از قفسه های چوبی بر روی دیوار هارمونی زیبایی ایجاد شود. استفاده از ست مبلمان چوبی در چیدمان دکوراسیون رستوران محیطی صمیمی و دوستانه و در عین حال زیبا و ساده ایجاد کرده است. ایده ای که برای دیوارها پیشنهاد می شود استفاده از تزئینات دیواری و یا تابلوهایی با نقش و نگارهای خاص و زیبا است که حس و حال فوق العاده ای به فضای داخلی رستوران می دهند. از کنار دیوارها و سقف های رستوران نباید به راحتی و بدون هیچ تزئینی گذشت.