تعمیرات تلویزیون شهری

نمایشگرهای صنعتی به دلیل کنتراست و روشنایی قدرتمند و همچنین تنطیم دقیق رنگ در زمینههای صنعتی و پزشکی بسیار پرکاربرد است. مصرف بسیار زیاد برق و آلودگی حرارتی بسیار بالا از معایب این محصول میباشد. این نوع ویدئو وال ها به دلیل طراحیهای نوین و استفاده از تکنولوژیهای جدیدتر، فضای بسیار کمتری را اشغال میکنند و همچنین آلودگی حرارتی و صوتی بسیار پایینی دارند. از یک سایز به بعد تابلوهای روان تبدیل به تلویزیونهای شهری میشوند و به صورت کلی تابلوهای روان بزرگ، علاوه بر متون تبلیغاتی برای نمایش تصاویر مختلف نیز مورد استفاده قرار میگیرند که مسلماً قیمت بالاتری از انواع کوچکتر داشته و در انواع رنگی و تک رنگ به تولید میرسند که در این رابطه در ادامه صحبت خواهیم کرد. ما در ادامه میخواهیم تفاوتهای بین این دو را بررسی کنیم تا بدانیم کدام یک از این محصولات گزینه مناسبتری برای استفاده ما خواهند بود.

شرکت v2 یکی از معروف ترین برندها در زمینه ساخت انواع جک پارکینگی می باشد و با شعار “کیفیت دنیا را به جنبش در می آورد” به یکی از موفق ترین و محبوب ترین تولید کنندگان در جهان تبدیل شده است. ظرفیت حافظه چند برابری ویدئو وال و همچنین امکان استفاده از حافظه جانبی، تلویزیون شهری را به یک گزینه ایدهآل برای نمایش تصاویر تبدیل میکند. اگرچه تلویزیون های شهری در حال حاضر جایگزین بسیاری از بیلبوردهای تبلیغاتی شده است، اما مدلهای مختلفی دارد که هر کدام از آنها برای کاربرد در یک مکان و در یک شرایط خاص طراحی میشود. به علت ماژولار بودن براحتی هر قطعه خراب و معیوب جدا و با قطعه سالم جایگزین می شود.

ماژول ها امکان جداسازی و پیوند مجدد را دارند .با استفاده از کابل ” فلت ” به صورت سری در کنار همدیگر قرار می گیرند. تابلو روان و ویدئو وال دو محصولی هستند که نمایش اطلاعات را برای شما ممکن میسازند. اکنون که آشنایی با قطعات تابلو روان به صورت کامل انجام شد و قطعات و اجزای مختلف تابلوهای ال ای دی متحرک شناسایی شدند نیاز است تا به خرابی های متداولی که ممکن است در این تابلوها به وجود آیند اشاره گردد. فناوری تلویزیون شهری به گونهای است که این دستگاه امکان پخش تصاویر و فیلمها را با بالاترین کیفیت ممکن خواهد داشت. با اینکه ریشه این دو محصول در اصل یکی هستند و شباهتهایی از نظر ساختاری با هم دارند، اما از نظر فنی تفاوتهای زیادی با هم دارند. با توجه به اینکه تلویزیونهای خانگی و معمولی توانایی کار در چنین محیط هایی را برای مدت طولانی ندارند، برند های شاخص تولید کننده سیستمهای تصویری مبادرت به طراحی و ساخت نمایشگرهای نسل جدید یا ویدئو وال نموده اند.

علاوه بر اینکه ظرفیت حافظه ویدئو وال بیشتر و بالاتر از تابلوهای روان است،و همچنین در نوع آنلاین تصاویر به صورت لحظه ای و بدون وقفه از ورودی دریافت و در خروجی نمایش داده می شوند، تلویزیون شهری امکان اتصال حافظه جانبی را هم در خود دارد. مانیتورهای صنعتی دارای درگاههای ورودی خاص هستند و قابلیت فعالسازی خودکار درگاههای جایگزین در هنگام قطعی یا خرابی برای پایداری تصویر دارند. نمایشگرهای ویدیو وال در کنار هم یک تصویر را در مقیاس بزرگ و رزولوشن بالا نمایش میدهند. هستند. برخی از این نرم افزارها علاوه بر امکانات گفته شده دارای قابلیتهای پیشرفتهتری برای کنترل بهتر نمایش در سیستم ویدیو وال نیز هستند. اکثر نرم افزارهای ویدیو وال یک داشبورد کاری را ارائه میدهند که شامل نمایش لحظهای تصویر در حال انتقال و لیست محتوای دستگاههای منبع موجود است. ویدئو وال VIDEO WALL که با نام Display Wall نیز شناخته می شود به مجموعه چند نمایشگر گفته میشود که با هدف ایجاد تصویر در ابعاد بزرگتر، در کنار هم قرار میگیرند، این سیستم نمایش عریض صنعتی و یکپارچه با کار کرد ۲۴ ساعت (برخی از مدل ها برای استفاده ۱۸ ساعت مناسب هستند) و هفت روز هفته در ۳۶۵ روز سال با قابلیت پخش تعداد زیادی از ورودیهای ویدئویی در فرمت های مختلف می باشد.

امکان تعویض ماژول ها در صورت خرابی آنها وجود داشته و می توان به راحتی یک ماژول خراب و سوخته را با ماژول سالم جایگزین نمود. مادر برد تابلو روان معمولا توان نمایش تصاویر و اشکال را از یک ابعادی به بالا را نخواهد داشت. در تابلوهای روان شما صرفا میتوانید اعداد، حروف و اشکال را نمایش دهید و همچنین با مشکلی به نام ابعاد تصاویر روبرو خواهید شد. نوع اسکن Scan type شاید توجهتان به یکسری از تابلوها در خیابان ها و معابر و همچنین در بسیاری از مغازه ها و فروشگاهها جلب شده باشد ، با پیشرفت تکنولوژی شاهد این نمایشگرهای الکترونیکی با مدل های تبلیغاتی گوناگون هستیم مانند : تابلو روان ، تابلو ال ای دی LED ، تابلو دیجیتالی ، تابلو الکترونیکی ، تابلو متحرک و… که برای این عمل نیاز به یک مدار الکترونیکی به نام فلاشر می باشد.مدار فلاشر بصورت آماده در بازار موجود است و مشخصاتی دارد که به آن اشاره خواهیم کرد.

درواقع به این صورت تمامی افراد با هر نوع توانایی و بودجه ای، می توانند از قابلیت های نسل جدید تابلوهای دیجیتال برای تبلیغ و معرفی خدمات و کالاهای خود و یا اطلاع رسانی استفاده کنند. مطالبی که عنوان شد جزء اصلیترین مواردی است که برای قیمت گذاری استفاده میشود و ممکن است با توجه به فروشنده و مرکز خرید نیز این عوامل و علت ها تغییر کرده و مواردی نیز اضافه شود. همچنین این محصول قدرتمند، قابیلت اضافه شدن سیستم صوتی را دارد که تبدیل به یک غول تبلیغاتی بی رقیب خواهد شد. وجود یک حافظه داخلی در این نمایشگرها از قطع یا اختلال در نمایش محتوا جلوگیری میکند. اما تکنولوژی بکار رفته در ویدئو وال به گونهای است که این مشکلات را نخواهند داشت. در این راستا اطلاع رسانی به مشتری از طریق روشهای نوین از اهمیت ویژه ای برخوردار است. این مانیتورها غالبا از مجموعه دستورالعملهای پیشرفته x86 استفاده میکنند.

همانند تلویزیونهای خانگی قدیمی، به علت استفاده از لامپ تصویر، این نوع محصولات دارای ابعاد بسیار بزرگی هستند و بیرون زدگی از بخش پشت نمایشگر بسیار زیاد است. چیده شدن چند مانیتور کنار هم به شکل کاشی یک صفحه نمایش بسیار بزرگ multi-HD را ایجاد میکند. کنترلر به تمام نمایشگرهای تکی در سیستم Video Wall این امکان را میدهد تا با هم به عنوان یک پرده نمایش تکی عمل کنند. همین مسئله باعث جذابیت بیشتر این تابلو ها می شود. اندازه نقاط را با دات (Dot) اعلام میکنند و اعداد مرسوم در بازه ۱ الی ۱۵ می باشد. آنها میتوانند به اندازه کافی برای قابل حمل بودن کوچک باشند یا آن قدر بزرگ باشند که گوشهای از اتاق را بگیرند.

در ادامه هر یک از این اجزا را به صورت جداگانه توضیح خواهیم داد. اما با همه اینها معرفی کالا و خدمات در سطح یک شهر به شهروندان بازدهی بیشتری برای صاحبان آن دارد. تلویزیون شهری معمولاً در تقاطعهای پر رفت و آمد نصب میشود که میتواند بازدهی زیادی داشته باشد. اینها معمولاً روی صفحه نصب شدهاند و اغلب دارای صفحهنمایش لمسی برای تعامل کاربر هستند. صفحه نمایش ویدئو وال معمولا از ترکیب مانیتورها، پنلها یا پردههای نمایش که با چیدمان کاشیوار مرتب شدهاند ساخته میشود.

صفحه نمایشگر تلویزیون شهری در واقع مجموعه ای از پانل میباشد که در کنار هم قرار داده میشوند که به طور کلی به آنها کابینت تلویزیون شهری میگویند. همان طور که می دانید تولید کننده تلویزیون شهری، عمده کارشان تبلیغات است و این درحالی است که شرکت یا افراد باید متحمل هزینه هنگفتی برای تبلیغات شوند. زیرا قدرت برق شهری از میزان توان و تحمل تابلو بیشتر است و اگر این برق به طور مستقیم وارد تابلو شود سبب سوختن تمام قطعات آن خواهد شد. تلویزیون شهری این توان را دارند که بدون لحظهای وقفه تا ساعتها انواع تصاویر را بدون کوچکترین مشکلی نمایش دهند. دارا میباشند. که می توانند به صورت خودکار و یا برنامه ریزی شده از قبل این محتواها را نمایش دهند. امروزه کلیه مراکز اداری، تفریحی و اقتصادی (دولتی و خصوصی) برای ارائه خدمات بهتر و جلب رضایت مشتری در رقابتی روز افزون با ویدئو وال یکدیگر میباشند.

تلویزیون شهری یا همان ال ای دی اسکرین ها در تنوع بسیار گسترده در دو تیپ مناسب فضاهای باز (in door) و فضاهای بسته (out door) می باشد و متناسب با نیاز مشتری پس از نیاز سنجی دقیق توسط کارشناسان مجرب ایمن موج هوشمند پیشنهاد فنی و مالی ارائه میگردد. تابلوهایی که در محیط سرپوشیده مورد استفاده قرار می گیرند را تابلو روان indoor می گویند.شدت نور این نوع از تابلو ها نسبت به تابلوهای Out Door کمتر است. به این صورت که با جابجایی پیکسل تصاویر ثابت، اجازه جا ماندگی تصاویر را نمیدهد. از دیگر ویژگیهای پنل ویدئووال، جلوگیری از جا ماندگی تصویر یا (Screen Burn-in) است. دستگاه کنترلر ویدئو وال دارای پورتهای مختلف ورودی و خروجی برای صدا و تصویر است.

قطعات تابلو روان

مانیتورهای معمولی در صورتیکه ۲۴ ساعته روشن باشند مشکلاتی از قبیل گرم شدن بیش از حد، سوختن برد و پیکسل هنگام نمایش پیدا میکند. هر چقدر اندازه این نقاط LED و فاصله آنها از هم کم تر باشد، کیفیت تصویر افزایش پیدا می کند. همین مساله موجب می شود که تابش نور آن ها نیز به میزان قابل ملاحظه ای افزایش پیدا کند. کوچکتر بنمایش در آورد که به این مانیتورها به اطلاح ویدئو وال گفته می شود. هر قدر این عدد بالاتر باشد شدت نور تصویر ویدئووال بیشتر میباشد. مشخصهی دیگر این نوع ویدئو وال ها، شدت نور تصاویر است که بر اساس واحد cd/m2 (کندل بر متر مربع) یا همان واحد نیت (Nit) اعلام میشود. پس از اینکه به بررسی جوانب مختلف تابلو روان پرداختیم نوبت به این می رسد که گریزی به نحوه ساخت آن نیز بزنیم. برای مثال دستگاه میتواند محتوای مورد نظر را مستقیم از یک فلش مموری USB بخواند یا اینکه صدا و تصویر از دستگاههای مختلف از طریق کابل صدا و کابل VGA یا HDMI به کنترلر منتقل شده و سپس بعد از تنظیم به وسیلهی کابل HDMI به نمایشگرها منتقل میشود.

اما در تلویزیون شهری این موضوع اصلا مطرح نیست. این نوع از سیستم پخش یکپارچه تصاویر از تکنولوژی لامپ تصویر یا پروژکشن بهره می برد. این نوع نمایشگرها قابلیت استفاده بصورت ۲۴ ساعته را دارا میباشند، ولی به دلیل عمر نسبتا پایین لامپهای تصویر پروژکتور، هزینه نگهداری بالایی جهت تعویض لامپ های تصویر دارند. این دستگاه از نظر طول عمر و تجهیزات فنی به صورتی ساخته شده است که حتی روزها و هفتهها هم روشن باشد، دچار مشکل نشود. بر خلاف تابلو روان، اساسا مهندسان و سازندگان ویدئو والها این وسیله را برای نمایش تصاویر در نظر گرفتهاند. یکی از این راهکارهای موثر تبلیغاتی استفاده از نمایشگرهایی است که دستاوردهای شما را نشان میدهند. در واقع نوشته هایی که پشت ویترین یک مغازه به صورت روان و در حال حرکت می بینید؛ نمونه هایی از تابلو روان هستند که با استفاده از لامپ های ال ای دی نمایش داده می شوند.

تلویزیون شهری

از آنجایی که معمولا تراکم عبور و مرور در چنین محلهایی زیاد است، یک تبلیغ به دفعات زیادی توسط عابران مشاهده میشود. به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر، قطعاً تا به امروز تلویزیونهای شهری را در سطح شهر مشاهده کردهاید. هر چقدر فاصله بیننده از صفحات دات پیچ بیشتر باشد، امکان مشاهده تصاویر با کیفیت بالاتر افزایش مییابد. لذا ماژول های متنوع با فاصله پیکسلی متفاوت ساخته شده تا تلویزیون های شهری با کیفیت های متفاوت تولید شوند. درواقع یک تلویزیون شهری از کنار هم قرار گرفتن ماژول LED فول کالر ، منبع تغذیه و مادربرد در یک فریم تلویزیون شهری و یا کابینت رنتال ساخته می شود. مسئله دیگری که باعث ایجاد تفاوت بین این دو نمایشگر میشود توان فنی و تکنولوژی بکار رفته در هر یک از این دو محصول است. علاوه بر آن این دستگاه این توان را دارد که ساعتها و روزها تصاویر مدنظر شما را نمایش دهد.

همین مسئله باعث جذابیت بیشتر این تابلو ها می شود. اتنخاب برد کنترلر درست بسیار در کیفیت تصویر موثر است . در مقاله قبلی شرکت الکامپ مبحثی تحت عنوان اتاق مانیتورینگ را توضیح دادیم و گفتیم که این اتاق نظارت در مکانهای وسیع که در آنجا تعداد بسیار زیادی از دوربین های مداربسته استفاده می شود کاربرد دارند. این جریان DC تغذیه روتور / آرماتور را انجام می دهد که منجر به ایجاد یک میدان الکترومغناطیسی دوار بر روتور / آرماتور می گردد. بدین معنی که تصویر به صورت کلی و کشیده بین تمام نمایشگرهای کنار هم به نحوی تقسیم میشود که همه با هم یک تصویر بزرگ را نمایش میدهند. همچنین بیشتر نرم افزارها دارای ابزارهایی برای تنظیم ظاهر محتوا، شامل مقیاس و ابعاد، بزرگنمایی، برش تصویر و کنترل کنتراست و روشنایی و … کارایی و پرفورمنس بالا LED-DLP در کیفیت تصویر: نسبت کنتراست استثنایی (1500000:1 به بالا )، تکنولوژی DLP ارائه شده، با نمایش رنگها به صورت تیز و عمیق قادر به تولید تصاویری مانند 3D است.

در این روش دستورات به صورت سطری مبذول می گردد ابتدا به یک سطر فرمان صادر گردیده و سپس تمام ال ای دی های آن سطر Driving می شود وسپس به نوبت تمام سطرها Driving می شوند. همانگونه که می دانید تلویزیون شهری یکی از روشهای تبلیغاتی برای بالا بردن فروش محصولات میباشد این روش که هم اکنون در بسیاری از کسب و کارها مورد توجه قرار گرفته است مزیتهایی را دارد که در این قسمت به آنها میپردازیم. کانکت از راه دور بر بستر شبکههای وایرلس با امنیت بسیار بالا. در تلویزیون شهری آفلاین برای راه اندازی از بردهای کنترل استفاده می شود که تنها برای راه اندازی اولیه به کامپیوتر نیاز دارند و برای ادامه کار یعنی پخش فیلم ها و تصاویر نیازی به روشن بودن کامپیوتر ندارند.