بهترین هارد Ssd برای Pc و لپتاپ

امروزه بیشتر پردازندهها چند هستهای هستند، به این معنی که IC شامل دو یا چند پردازنده برای عملکرد بهتر، کاهش مصرف برق و پردازش همزمان کارآمدتر سایت p30abzar چندین کار میباشند. راه سوم برای این کار این است که دو کلید Windows key و R را همزمان بزنید و دستور diskmgmt.msc را در پنجره Run تایپ و اینتر کنید تا پنجره Disk Management باز شود. تولیدکنندگان کامپیوتر مانند IBM خواهان راه حل بهتری برای کوچکتر کردن ماشین های خود بودند ، به ویژه اگر می خواستند وارد بازار رایانه های شخصی (PC) شوند. حتی اگر کارهای بسیار مهمی هم با کامپیوتر خود داشته باشید ، لازم است تلاش کنید در این چنین مواقعی که دمای CPU بیش از حد بالا میرود کمی کامپیوتر خود را خاموش کنید تا به اندازه کافی خنک شود و بتوانید مجدد از آن استفاده کنید، در نظر داشته باشید که نمایش عدد بالا نشان دهنده مشکلی در سیستم شما است که نیاز دارین خیلی زود به ان رسیدگی کنید و مشکل را برطرف کنید تا به سی پی یو دستگاه شما آسیبی وارد نشود.

تمام عملکردهایی که از ماوس کامپیوتر انتظار دارید مانند باز کردن فایلها، انتخاب متن، حرکت مکاننما، پیمایش صفحات، گزینههای کشویی و هر چیز دیگری را میتوان توسط ماوس بازی انجام داد. همانطور که گفته شد بایوس ای سی است که اطلاعاتی برای روشن شدن سیستم دارد و میتوان آن را بصورت دست نیز با روشن شدن سیستم تنظیم کرد. دقت داشته باشید که برنامه بایوس باید عینا مانند خود آی سی با شماره ای که روی آن درج شده باشد کپی شود. با دریافت فایل اصلی بایوس از سایت اصلی و یا شرکت اصلی مادربرد و کپی مجدد روی آن اشکالات بایوس را میتوانید حل کنید.

اگر پردازنده کامپیوتر شخصی شما از کار بیفتد، کل سیستم کامپیوتری شما قابلیت کاربری خود را از دست خواهد داد. اما در نیمه دوم سال ۲۰۱۷، AMD با معرفی پلتفرم جدید پردازندههای Ryzen Mobile گامی اساسی در جهت بهبود عملکرد پردازندههای خود برداشت. به طور خلاصه، اگر پردازندهی اینتل میخرید باید مادربرد متناسب با آن را تهیه کنید و همین موضوع برای پردازندههای اینتل هم صدق میکند. در آموزش تعمیرات مادربورد برسی تفاوت های ظاهری المانهای الکترونیکی مابین پی سی (کامپیوتر) و لپ تاپ از جمله مواردی است که وقتی شما بتوانید مادربرد کامپیوتر را عیب یابی و تعمیر کنید میتوانید مادربرد لپ تاپ را براحتی مسیریابی و تعمیر کنید. یعنی مانند سی پی یو عمل میکنند و وظیفه کنترل کلی مادربرد را دارند. چه برندهایی بهترین مادربرد را تولید میکنند؟ اگر میخواهید در تعمیرات مادربرد بهترین نتیجه را بگیرید لازم است که دانش خود را درباره قطعات تشکیل دهنده یک مین برد بیشتر کنیم.

گاهی فن در اثر گرد و غبار فراوان کند میچرخد و گاهی فاصله بین هیت سینگ فن و پردازنده ها باعث عملکرد ناصحیح آن میشود. این اشکالات در اثر عملکرد ناصحیح حافظه رم و پاور نیز بوجود می آید. قطعاتی مانند رم، پردازنده CPU، منبع تغذیه Power، هارد دیسک و کارت گرافیک اگر همگون با مادربرد نباشد میتواند اشکالاتی را برای آن بوجود بیاورد. یک تعمیر کار مین برد باید بداند که قطعاتی که مرتبط به این برد است با چه ظرفتی میتواند روی مادربرد مونتاژ شود. خیلی از اشکالاتی که برای مادربردهای کامپیوتر بوجود میآید در اثر مونتاژ نادرست کامپیوتر است. در آموزش تعمیرات مین برد باید به نکات اصولی برای عیب یابی توجه کنیم؛ چراکه خیلی از نکات اصلی راه کار تعمیر آن میشود. برای IBM ، هنگامی که اولین رایانه های شخصی خود را در همان سال عرضه کرد ، یک راه حل عالی بود. بایوس مادربرد برای راه اندازی سیستم میباشد که با قدیمی شدن نرم افزار آن و آپدیت اشتباه به اشکال بر میخورد. اگرچه فناوری به طور قابل توجهی تغییر کرده است ، اما مفهوم مادربرد ثابت است.

آلوده بودن سی دی رام کامپیوتر می تواند باعث خراب شدن سی دی رام کامپیوتر شود بنابراین در صورتی که احساس می کنید این قطعه دچار آلودگی شده است و خیلی وقت است از خدمات سرویس کامپیوتر استفاده نکرده اید حتما کامپیوتر خود را به یک مرکز تعمیرات کامپیوتر مطمئن منتقل کنید تا قطعات داخلی کیس کامپیوتر شما را تمیز کنید. از برخی از بوق هایی که مادربرد هنگام تصویر ندادن میزند میتوانیم نتایجی را درمورد اینکه کدام قطعه متصل به آن خراب است پی ببریم. وقتی بتوانیم روی ماردبرد سالم مسیر یابی را یاد بگیریم وقتی مادربردی که خراب است و قطعی مدار دارد را بهتر میتوان درک کرد. تست رم با رم سالم دیگر و تست پردازنده با پردازنده سالم دیگر که از قبل داشتیم و روی سیستم دیگر کار میکرده از مواردی است که اگر توجه نشود ممکن است تعمیر مادربرد را خسته کننده کند. با توجه به اینکه این قطعات سالم باشد مادربرد روشن میشود و تصویر میدهد. اول از همه اینکه اگه می خواید توی همه زمینه ها بهتر باشه برین سراغ amd اما اگه برای گیم می خواید برید سراغ اینتل و این هم بگه که amd برای کار رندر و تدوین و استریمینگ و …

برای دسترسی به این ابزار، روی یکی از درایوهای سیستم، راست کلیک کرده و Properties را انتخاب کنید. اما اگر از یک ماوس گیمینگ برند اصلی برای بازی استفاده کنید و بهبود عملکرد خود را با ماوس گیمینگ مشاهده و تجربه کنید و تفاوت ماوس گیمینگ و عادی را متوجه شوید دیگر نخواهید خواست تا از ماوس عادی برای بازی استفاده کنید. با اینکه امروزه بعضی از شرکتهای سازنده لپ تاپ دی وی دی رایتر را از محصولات خود حذف کردهاند اما در مقابل بسیاری از بازیهای حجیم و سنگین بر روی دی وی دیها Write میشوند و مورد استفاده مردم قرار میگیرند. با توجه به اینکه این موارد را در آموزش تعمیرات مادربورد بدانیم بهتر میتوانیم عیب یابی کنیم و مادربرد را تعمیر کنیم و اجازه ندهیم که این اشکال دوباره تکرار شود. پس بهترین مادربرد 2020 از سوکت سوکت R4 یا LGA 2066 برخوردار است. همیشه اطلاعات اولیه برای تعمیر را از کاربری که با سیستم کار میکرده داشته باشیم تا بهترین نتیجه را در عیب یابی و تعمیر مادربورد داشته باشیم.

نکته مهمتر خنک نگه داشتن مادربرد و درون کیس است که مورد توجه کمتری قرار میگیرد. انواع هارد اینترنال را در ادامه مورد بررسی قرار می دهیم. در ابتدا بررسی کنید که چه مدل از ماوسها برای شما و نیازتان مناسب است و براساس آن خرید کنید. پورت های ورودی و خروجی را بررسی کنیم که در این قسمت پورت یو اس بی USB اهمیت بیشتری دارد و در آخر بتوانیم فرکانس سازها و مدار ارتباطی سوئیچینگ که به چیپ مرتبط است را با مولتی متر مسیر یابی کنیم. اگر مادربرد داغ کند و تصویر ندهد با اینکه برق پاور نوسان اینجاد کند نیز برای تعمیرات مورد اهمیت است.

اکنون در صورتی که هر یک از هسته های آن سی پی یو (CPU) قادر به انجام دو دستور در در یک زمان باشند، می گوییم آن پردازنده دارای شش هسته و 12 ترد است. مثلا اگر سرعت رایت سی دی در آنها X24 باشد، سرعت رایت دی وی دی در آنها، حدود 8X است، که نسبت دی وی دی های اینترنال کمتر است ، اما به دلایلی که بیان شد، مزایای خاص خود را دارد. این معیار تحت عنوان MIPS بیان میشود. بطور مثال مین بردی که روشن میشود ولی تصویر ندارد روش تعمیرش با مین بردی که اصلا فن دستگاه نمیچرخد و تصویر نیز نمیدهد فرق دارد. کمپانی اینتل یک شرکت چند ملیتی آمریکایی است که دفتر مرکزی آن در سیلیکون ولی قرار دارد. بنابراین شناخت قطعات الکترونیکی روی مادربرد و نحوه تست آنها از اصول اولیه در تعمیر مادربورد کامپیوتر است. با این حال ، اگر مشکلی پیش بیاید ، دانش اولیه از قطعات و عملکردهای مادربرد مورد نیاز است. رله ها و لامپ های خلا که عموما به عنوان عناصر سوئیچینگ مورد استفاده قرار می گرفتند. Basic : که از ویندوز ۸.۱ به بعد خاصیت RAID (قابلیتی است که یک پارتیشن روی هارد دیسک باشد و هر اطلاعات از پارتیشن اول بر روی پارتیشن نظیر در هارد دیسک دوم نوشته شود) به هارددیسک Basic اضافه شد.

آشنایی با قطعات مادربرد کامپیوتر: از طریق طرح بندی از پیش برنامه ریزی شده ، اجزای مورد نیاز مادربرد در جای خود لحیم می شوند. همچنین دقت در جا زدن این قطعه روی مادربرد داشته باشید. همچنین نورپس زمینه در برخی از کیبورد ها (به ویژه کیبورد های گیمینگ) به منظور افزایش زیبایی و جذابیت کیبورد در آن تعبیه شده است. بیشترین خرابی روی مادربرد شامل بخش تغذیه ، آی سی های اطراف رم، آی سی آی ا، چیپ شمالی ، چیپ جنوبی و بایوس دستگاه است. حرارت زیاد به این آی سی ندهید تا آسیب بیشتری وارد نشود. CPU سروری که در زمانی که تعداد دستورات زیاد است، از تعداد نخ بالاتری برخوردار باشد قطعا سرعت بالاتری نیز خواهد داشت. اشکالات بایوس بسیار زیاد است. کاربری دیسکهای جدید نیز مثل CD و DVD گستردهتر از مقولهی فیلم و ویدیو است. این برنامه از یک رابط کاربری تمیز و بسیار آسان استفاده میکند و دارای اطلاعات لحظهای مانند میزان مصرف، دما، سرعت کلاک و مصرف برق اجزای پردازنده است.

و مرحله کپی بسیار سریع تر است که شما انتظار می رود که قبل از شما متوجه آن حق در مقابل شما ارائه شده است. احتمالاً هنگام برخورد با کامپیوتر اصطلاح “مادربرد” را شنیده اید ، این صفحه تخت است که بیشتر عملیات سیستم از طریق تراشه ها ، پورت ها و شکاف ها انجام می شود. گیگابایت تکنولوژی(Gigabyte): گیگابایت نامی است که در زمینه سخت افزار کمتر شنیده شده است و بیشتر در زمینه تجهیزات کامپیوتر آن را می شناسند. اگر پردازنده شما قدرت و پردازش بالایی داشته باشد می توان گفت این کامپیوتر یا لپ تاپ می تواند از عهده کارهای سخت و برنامه های سنگین برآید. درایو نوری حاوی لنزهایی است که امواج الکترومغناطیسی را که وظیفه خوانش دادهها روی دیسکهای نوری را بر عهده دارند، پخش میکنند. برخی کاربران به جای درایو نوری روی کیس یا لپتاپ، از درایوهای اکسترنال که با USB به سیستم متصل میشود، استفاده میکنند. معمولا کاربران برای انتخاب کامپیوتر دسکتاپ مسیر مشخصی را دنبال میکنند؛ ابتدا در مورد کارت گرافیک و پردازنده تصمیم میگیرند و سپس با توجه به قطعات انتخاب شده و البته بودجهی موردنظر باید مادربرد، کیس و دیگر قطعات را خریداری کنند.

میزان خروجی پاور بسیار حائز اهمیت است. قدیمی ترین کانکتور DIN ویژه (Deutsches Institut für Normung) است در حالی که جدیدترین کانکتور mini DIN PS/2 است. بعد از اینکه رم ، سی پی یو ، پاور و کارت گرافیک را چک کردیم و متوجه شدیم که اشکال از مین برد است میتوانیم به عیب یابی و تعمیرات مادربورد آن بپردازیم. همچنین اگر شرایط زیر برای شما اتفاق افتاد دلیل آن می تواند از کار افتادن فن سی پی یو باشد. مادربرد لپ تاب چند لایه بوده و خیلی از قطعات آن در زیر برد دیده میشود. زمانی که ماوس بر روی این زیر موسی قرار میگیرد بهطور پیوسته از طریق بیسیم شارژ میشود. اشکالات بایوس با برنامه ریزی مجدد آن رفع میشود. اگر بایوس پسورد دارد با رایت مجدد پسورد حذف میشود.

سرعت هارد دیسک بیشتر است یا SSD؟ حال هارد دیسک قدیمی را جدا کنید. هنگامی که قسمت بیرونی موس خود را تمیز کردید، نوبت به داخل آن نیز میرسد و برای اطلاع از نحوه باز کردن موستان، باید مدل آن را داخل گوگل سرچ کنید. بیشتر CPU های مدرن سرعت ساعت خود را بر اساس کار و دمای آنها تنظیم یا تنظیم می کنند ، بنابراین شما یک سرعت کلاک پایه (حداقل) و یک سرعت توربو (حداکثر) را در لیست مشاهده می کنید. ماوس های گیمینگ طراحی و ارگونومی خاصی دارند، کلید های اضافی زیادتری نسبت به باقی ماوس ها دارند و صد البته که قیمت گران تری به نسبت باقی ماوس ها دارند؛ ماوس های گیمینگ تجربه منحصر به فردی از بازی را در اختیار ما میگذارد؛ مزیت های این ماوس ها کلید های اضافی هست که بر روی آن قرار داده اند و سرعت فوق العاده بالای آن ها؛ ماوس های گیمینگ معمولا دارای رنگ هایی RGB با چراغ های LED هستند که فوق العاده ماوس را جذاب میکند.