با اصطلاحات رایج ارزهای دیجیتال آشنا شوید! خانه سرمایه | حسینی بایننس

HODL، Dapp و Ethereum؛ این‌ها کلمات زبان بیگانه تازه کشف‌شده نیستند؛ بلکه تعدادی از اصطلاحات رایج ارزهای دیجیتال‌اند. اگر شما نیز قصد سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال را دارید، باید قبل از شروع سرمایه‌گذاری یا حتی شروع یادگیری نحوه خرید و فروش رمزارز و کسب درآمد از این صنعت، با اصطلاحات ارز دیجیتال آشنا شوید. در این مقاله، مجموعه‌ای نسبتاً کامل و کاربردی از اصطلاحات کریپتوکارنسی را جمع‌آوری کرده‌ایم.

دائو، سازمان خودگردان غیرمتمرکز

«قرارداد هوشمند» یک قطعه کد برنامه‌نویسی است که در بلاک چین ذخیره می‌شود و با دریافت تراکنش از سمت کاربران، کدهای خود را اجرا می‌کند. به بلاک چین‌هایی که قابلیت ساخت قرارداد هوشمند در آن‌ها موجود است پلتفرم قرارداد هوشمند گفته می‌شود. قراردادهای هوشمند پس از آپلود شدن در بلاک چین قابل تغییر و حذف نیستند بنابراین می‌توان از آن‌ها برای اجرای قراردادهای مختلف با حذف نهادهای واسطه استفاده کرد. «اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز» (Decentralised Apps | DApps) با استفاده از مجموعه‌ای از قراردادهای اصطلاحات بازار ارزهای دیجیتال سید محمد سید حسینی هوشمند ایجاد می‌شوند.

DApp (برنامه غیرمتمرکز)

در بازار ارزهای دیجیتال این اصطلاح معمولا برای افرادی به کار می‌رود که کالا یا ارزی را صرفا با ایمان به افزایش قیمت آن نگه‌ می‌دارند در حالی که شاخص‌ها احتمال چنین افزایشی را نشان نمی‌دهند. در این روش افراد داوطلب می‌توانند قدرت پردازشی سخت‌افزار کامپیوتر خود را به شبکه یک ارز دیجیتال (مانند بیت کوین) اختصاص بدهند و با کمک به تأیید تراکنش‌ها از شبکه پاداش دریافت کنند. کلید خصوصی نیز رشته‌ای از حروف و اعداد بوده که فقط در دسترس مالکان رمزارز قرار دارد تا بتوانند به آن دسترسی داشته باشند.

امضای دیجیتال (SIGNATURE)

با اصطلاحات رایج ارزهای دیجیتال آشنا شوید! خانه سرمایه | حسینی بایننس هزینه ای که توسعه دهندگان برای استفاده از این سیستم باید به شبکه اتریوم بپردازند. در هاردفورک، پروتکل شبکه دچار تغییرات اساسی می شود و بلاک چین به دو بلاک چین تقسیم شده و نسخه جدیدی از بلاک چین ایجاد می شود. به فرایندی که طی آن تائید تراکنش‌ها با استفاده کامپیوترها و بر اساس حل مسائل ریاضی رمزنگاری‌شده انجام می‌شود، ماینیگ گفته می‌شود. درنهایت و پس از تائید صحت تراکنش‌، بلاک جدیدی به زنجیره بلاک‌های قبلی اضافه می‌شود.

یعنی شکست رکورد بالاترین قیمت یک رمزارز و ثبت قیمت جدید به جای آن. یعنی ادعاهای مطرح شده پیشنهاد خرید یا فروش نیستند و مسئولیت این کار با خودتان خواهد بود. یکی از راه‌های اساسی برای غلبه بر فومو داشتن هدف و یک استراتژی خوب و پایبند بودن به آن است. مخصوصاً اگر ایمان دارید که ارزش یک رمزارز در درازمدت صعودی خواهد بود. برای اطلاعات بیشتر پیشهاد می‌کنیم مقاله بیت کوین چیست را مطالعه کنید. استخراج رمزارز به فرآیندی گفته می­‌شود که طی آن، یک سری محاسباتی ریاضی برای تأیید تراکنش­‌ها و تولید رمزارز انجام می­‌شود.

  • پلتفرم‌ها در کشورهای مختلف وظیفه دارند اطلاعات کاربران خود را بر مبنای استانداردهای KYC جمع آوری کرده و برای جلوگیری از اقدامات غیر قانونی مانند پولشویی، آنان را در اختیار نهادهای دولتی قرار دهند.
  • سختی شبکه یا سختی استخراج متغیری است که هدف آن ثابت نگه‌داشتن میانگین زمان ایجاد یک بلاک در شبکه است.
  • ایده متاورس ابتدا از تخیل نیل استفنسون نشأت گرفت که در سال 1992 در رمان سایبرپانک خود Snow Crash “متاورس” را توصیف کرد.
  • در این شرایط گفته می‌شود که فلان ارز به اشباع خرید رسیده و دیگر کسی مایل به خرید آن نیست.