آیا میدانید در مشاوره و طراحی آبنما چه مراحلی طی میشود؟ | elitarchgroup

آیا میدانید در مشاوره و طراحی آبنما چه مراحلی طی میشود؟ | elitarchgroup

آبنما بر حسب خصوصیات محل ,شکل و نوع و اندازه آن متغییر می‌باشد. به عبارت دیگر اگر اندازه طول آب نما بیشتر از عرض ان باشد آبنما کشیده و بزرگتر جلوه می‌نماید و اگر هر اندازه عرض بیشتر و نزدیک به طول گردد آب نما کوچک و فشرده بنظر می‌رسد. صدای آب جاری فواره‌ها می‌توانند مرهمی‌بر این درد باشند و تا میزان فراوانی از استرس را کاهش دهند.

آبنمای استخر

ظاهر، میزان تعاملی بودن، نوع نازل های مورد استفاده، بازی فواره ها و نورپردازی را مورد توجه قرار دهند. کلیدهای الکتریکی باید متناسب با قدرت پمپها و مدارهای روشنایی انتخاب شوند و مجهز به سیستم حفاظت و ایمنی برای کار در محیط ابنما باشد. گودالها و حفرههایی که برای نصب تجهیزات آبنما در کف حوض ساخته میشوند میبایست توسط شبکه های آهنی پوشانده و محافظت شوند. امروزه ابنما داخل لابی آپارتمانها، رستورانها، هتل ها، ادارات و حتی درون منزل می توان مشاهده کرد که به زیبایی این مکان ها جلوه ای خاص بخشیده است. آب و آتش دو عنصر متضاد در این نوع نازل‌ها با یکدیگر تلفیق می‌شوند تا زیبایی را به اوج برسانند.

ساخت آبنما خانگی:

سال ها تجربه کار و درگیری با پروژه های مختلف تجربیاتی را در اختیار ما گذاشته تا بتوانیم برای طراحی یک اثر، راه های متنوع و مخصوص به خود داشته باشیم. با توجه به تجزیه و تحلیل لیست اطلاعات به دست آمده از هر بخش،سلیقه و نقطه نظرات کارفرما، طراح کانسپت اولیه (مفهوم کلی) طرح را ارائه میدهد. 5- در این مرحله تاسیسات، سیم کشب و نورپردازی اجرا می‌شود و روی سیستم تاسیسات کاور می‌کشیم.آن‌ها خواهد بود. ظاهر کار است به نحوی که بلحاظ زیبایی شناسی مناسب و درست باشد.

  • آبنماي بیت کال ساخته شده توسط هنرمند آلمانی ” جولیوس پوپ ” ( ۲۰۰۵ ) از تکنیک هاي دیجیتالی براي ایجاد کلمات بوسیله آب ، استفاده کرده است.
  • قبل از اینکه بخواهیم انواع آبفشان ها را برای شما عنوان کنیم، بهتر است تا شما را با نحوه طراحی آن آشنا کنیم.
  • آبنما سنگی آبنما سنگی ویلایی را میتوان با نورپردازی تزیین کرد و محوطه ویلا را دلنشین تر کرد و با صدایی طبیعی از آب موسیقی بی کلام را در خانه تداعی کرد.
  • درخشندگی، لطافت، پاکیزگی، حیات، تحرک، سکوت و آرامش و در جریان بودن، همگی مشخصات آب است.

فواره موزیکال از آن دسته فواره‌هایی است که با خود علاوه بر آب حسی شگفت‌انگیزی را جاری می‌کنند. جالب است که بدانید، آب تنها عنصر تشکیل‌دهنده این سازه نیست و در آن موسیقی و نور هم نقش مهمی‌را پله کلاسیک بازی می‌کنند. فواره موزیکال معمولاً محیط بزرگی را پوشش می‌دهند؛ از همین رو کاربرد خانگی نداشته و در اکثر موارد در مجموعه‌های عظیم مشاهده می‌شوند. این فواره خاص در دریاچه‌ای زیر برج خلیفه (بزرگ‌ترین برج جهان) واقع‌شده و در مناسب‌های خاص اجرا دارد. شاید مانند خیلی از افراد برای شما هم سؤال شده باشد که چند نوع آبنما داریم و آنها معمولاً چه کاربردهایی دارند؟ آبنماها دارای اشکال و انواع مختلفی هستند که بسته به سلیقه و مکان قرارگیری، انواع مختلفی پیدا می‌کنند.